כיצד לאמן את הכלב לשליטה בצרכיו

חיתולים לכלבים

אחת הבעיות השכיחות והפחות נעימות איתן מתמודד כל מי שמאמץ כלב, היא שיש לו נטייה לעשות את הצרכים שלו בבית. זה נכון בפרט כלפי כלבים גורים וכן כלפי כלבים שחוו טראומות שונות. ישנם גם כלבים שמתמודדים עם בעיות רפואיות שמקשות עליהם לשלוט על הצרכים שלהם, אך זה סיפור שונה לגמרי. 

בעיקרון, אין שום בעיה לאמן כלב כיצד לשלוט בעצמו ולעשות את הצרכים בחוץ, אך לשם כך דרושה סבלנות וכן חשוב מאוד שהבעלים ישקיע בכך מאמץ וזמן. אם הוא יוותר באמצע, אז סביר להניח שהכלב לא ילמד ולא יוכל לשלוט על הצרכים שלו. 

צריך לציין גם, התהליך חייב להיות חיובי. הוא לא יכול להיות אלים, דבר שיכול רק לפגוע בכלב, לייצר ריחוק בינו לבין הבעלים וייתכן מאוד שכלל לא ישפיע על היכולת שלו לשלוט על עשיית צרכים בבית. אם פועלים נכון, אז תוך זמן קצר הוא ילמד את הצרכים שלו בחוץ בצורה חלקה. 

תוכלו להיעזר גם במוצרים ייחודיים כמו פדים לכלבים.

כיצד מאמנים אותו לכך

הדרך הטובה ביותר לעשות את זה, היא באמצעות טיולים ארוכים בחוץ באופן שכיח. אנחנו צריכים לצאת איתו מספר פעמים ביום, על מנת שידע שהוא יכול וצריך לעשות את הצרכים שלו בחוץ. עם הזמן, ככל שהוא יתרגל לטיולים, כך הוא ילמד שיש זמן טיול ואז הוא יכול לעשות את הצרכים שלו. 

בשלב הבא, אנחנו נתחיל להפחית במספר הטיולים, זאת על מנת שיתרגל שיש 2-3 טיולים ביום ורק אז הוא אמור לעשות את הצרכים שלו. חשוב להקפיד על זמן טיול סביר וכן לעשות אותו בשעה מוגדרת וקבועה. עם הזמן אנחנו נגלה שהכלב בעצמו מחכה לשעה הנכונה בשביל לצאת החוצה ולטייל.

ראו גם: חיתולים לכלבים

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיעור פרטי בצרפתית האם אפשר ללמוד אונליין
כפי שניתן לראות קורסים רבים החלו ניתנים באינטרנט. קורס אונליין זהו קורס שניתן ללמוד אותו מכל מקום,...
קרא עוד »
נוב 25, 2019
מהו הסכם בין יורשים
כמו כל חוק במדינת ישראל חוק הירושה קובע כך על פי דין שניתן לערוך הסכם בין יורשים, הסכם פנימי כדי...
קרא עוד »
ספט 29, 2019
נהיגה בהשפעת אלכוהול – למה המדינה נלחמת בזה?
מדינת ישראל, בדומה למדינות אחרות בעולם, נלחמת בצורה קשה כנגד נהגים אשר עולים על הכביש אחרי שהם צרכו...
קרא עוד »
ינו 04, 2022