שמאי רכב פרטי – מה זה אומר?

שמאי רכב פרטי

אולי לא לכל אחד יש רכב פרטי, אבל להרבה מאוד אזרחים במדינת ישראל יש רכב פרטי. זה נוח יותר להגיע ככה לעבודה וזה מעיד על איכות התחבורה הציבורית גם. למה צריכים בדיוק שמאי רכב פרטי ומה הוא מבצע בכלל? שמאות רכב קשורה באופן הדוק אל בעל הרכב ואל מצב של תאונה.

אומדים נזקים לרכב

נזקים לרכב יכולים להתרחש מכל מיני סיבות שונות ומשונות. הרכב יכול להינזק בשל תאונה שבה הנהג היה מעורב, ואף בתאונה שבה הנהג לא היה כלל נוכח, כמו משהו שנופל על הרכב או כאשר הרכב נמצא בחניה ופתאום יש במקום הצפה או רכב אחר שנתקע ברכב החונה ומסב לו נזק חמור או קל.  שמאי למעשה אומד את הנזק הזה בפירוט רב ויוצר בהתאם דוח.

מטופלים ע"י שמאי

השמאי עובר על הרכב הזה ובוחן את אותם הנזקים שהתרחשו לרכב שלב אחר שלב, הקליקו למידע נוסף. לאחר מכן מופק דוח שבו מפורט כל הנזק שנוצר כולל דוח ירידת השווי של הרכב בהתאם לאותה התאונה. השמאי מלווה את התהליך של תיקון הרכב ובוחן כי כל מה שציין בדוח, אכן בוצע והותקן כהלכה. העבודה היא דקדקנית, והיא מאוד חשובה עבור אדם שרכש רכב במיטב כספו וכזה שרוצה לדעת כי הרכב חזר לפעול ולהיות כפי שהיה טרם התאונה מבחינה אסתטית ומבחינת הבטיחות והביטחון.

שמאי רכב מקצועי

שמאי רכב הוא אדם אשר למד וההשכלה שלו היא בשמאות, עם הדגש על שמאות רכב קהלו עוד פרטים בנושא. זה חשוב לוודאי כי השמאי אכן הוסמך ורשום בפנקס השמאים של משרד התחבורה. מדובר במידע הגלוי לכל אדם, ואותו תמיד חשוב לבדוק לפני שמתקדמים אל העסקת שמאי רכב בתור אדם פרטי או עבור חברה.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך תבחרו בית אבות סיעודי בהרצליה
מחפשים בית אבות סיעודי בהרצליה? כך תבחרו את המקום הנכון.  השגחה צמודה  בית אבות סיעודי בהרצליה צריך...
קרא עוד »
אוג 15, 2022
קורקינטים – איך נבחר מה שיתאים לנו?
נכון להיום יותר ויותר אנשים שנמצאים במרחב העירוני מחפשים אחר אלטרנטיבה נוחה כדי להגיע למקום חפצם...
קרא עוד »
נוב 22, 2019
איך מאלפים תוכים
לא מעט אנשים כיום בוחרים לגדל תוכים בדירתם. אך מנגד ישנם גם לא מעט אנשים אשר כבר מגדלים תוכים אשר...
קרא עוד »
דצמ 14, 2019