מה קובע ציון מתא"ם

מה קובע ציון מתא"ם

כל מי שמתעניין על אודות לימודי תואר שני בפסיכולוגיה נתקל מן הסתם בדרישה לעבור מבחן מתאם. מהו מבחן מתאם? מה הוא קובע למעשה והיכן אפשר לעבור את המבחן? על כל זה ועוד במאמר שלפניכם.

מבחן מתאם – למי ולמה?

למעשה בחינת מתא"ם היא בחינה שכבר קיימת קרוב לעשרים שנה. המבחן הראשון התקיים בשנת 2000 ועד היום הוא ממשיך להתקיים בכל שנה בעקביות. המבחן מתקיים במספר ערים מרכזיות בארץ. ירושלים, תל אביב, חיפה ובאר שבע. המבחן הזה מתקיים בתאריך אחד ויחד בשנה כאשר יש להירשם אליו מראש. כל סטודנט אשר מתעניין בקורסים לתואר שני בפסיכולוגיה יקבל על פי רוב את הדרישה לעבור מבחן מתאם. ברוב רובם של המגמות המציעות את לימודי הפסיכולוגיה לקראת תואר שני דורשים את המבחן.

מה קובע ציון מתא"ם?

כל סטודנט שאכן מתעניין בלימודי פסיכולוגיה לתואר שני אמור לעבור את מבחן המתאם בציון עובר. אם הציון יהיה נמוך מידי, הרי שהסטודנט לא יוכל להתקבל ללימודים והוא ייאלץ לוותר על חלומו.

זוהי הסיבה שכיום מבינים כולם כי יש להשקיע לקראת המבחן, ללמוד היטב ולהתכונן כמו שצריך על מנת שהמבחן יעבור בשלום והציון יהיה ציון מתאם עובר, לפחות.

כל מי שמתכונן כראוי יכול להיות הרבה יותר רגוע כי הוא אכן יצליח לעבור את המבחן וכך גם להתקדם ולהתקבל ללימודי הפסיכולוגיה לקראת תואר שני.

קורסים לקראת מבחני מתאם

כאשר אתם חושבים על קורסים שיסייעו לכם לעבור את מבחן המתאם בשלום, אתם למעשה יכולים לשמוע על כמה וכמה קורסים ועל מכונים שונים אשר מציעים את אותם הקורסים.

אך כאן חייבים לשים לב ולבחון היטב לאן ואל מי פונים. לא פעם קורה והסטודנט מתפתה ללמוד בקורס מסוים אשר מוכן להבטיח הבטחות מרחיקות לכת לכל מי שבא ללמוד בקורסים הללו אך בפועל מתברר כי הקורסים הללו הם למעשה לא ממש מוכיחים את עצמם בשטח. הבעיה היא שהדברים הללו מתבררים רק לאחר שכבר עבר המבחן והציון לא עבר כלל.

מסיבה זו יש לבדוק עם בוגרים מהקורס, לקבל חוות דעת ולבחור בקורס הנכון.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה חשוב לדעת לפני שקונים שרשראות לנשים?
רוב הנשים אוהבות מאד שרשרות, אף על פי כן לפני רכישת מתנה דרך חנות תכשיטים חשוב מאד לדעת את הטעם של...
קרא עוד »
אוק 13, 2021
איך לבחור מורה לקרב מגע?
ההחלטה להתחיל להתאמן בקרב מגע זו ללא ספק החלטה מצוינת שמביאה איתה כל כך הרבה יתרונות לחיינו. קרב מגע...
קרא עוד »
ינו 27, 2022
כיצד עובד כיום ניקוב חורים לילדים
לפני שאנחנו מתחילים לפרט על התהליך, חשוב מאוד לבחור באדם מקצועי אשר משתמש במוצרים הטובים ביותר...
קרא עוד »
יונ 18, 2019