ממה נגרמים כאבים בנרתיק?

כאב בנרתיק הוא בעיה שכיחה שנשים רבות חוות. זה יכול להיגרם ממספר גורמים, כולל זיהומים, דלקות וטראומה. לכן חשוב לטפל במצב. 

כאב בנרתיק: גורמים, תסמינים וטיפול

הסיבות לכאב בנרתיק יכולות להשתנות בהתאם לאדם. סיבה אחת יכולה להיות זיהום בנרתיק. סיבות אחרות יכולות לכלול דלקת מזיהום או טראומה עקב פעילות מינית. כאב בנרתיק הוא בעיה שכיחה שנשים רבות חוות. למעשה, עד 80% מהנשים חוות כאב בנרתיק בשלב מסוים במהלך חייהן.

הסיבה השכיחה ביותר לכאב בנרתיק היא זיהום בנרתיק הנגרם על ידי חיידקים כמו זיבה וכלמידיה. כאב בנרתיק הוא בעיה שכיחה שנשים חוות. לא תמיד ברור מה גורם לכאב, אבל ישנם כמה גורמים כמו זיהומים בנרתיק, טראומה מינית ולידה שיכולים להיות הגורמים לכך.

כאב בנרתיק יכול להיגרם מגורמים רבים, כמו זיהומים בנרתיק ולידה. סיבות אחרות כוללות טראומה מינית או כל פגיעה אחרת בנרתיק. כאב בנרתיק הוא מצב שכיח אצל נשים רבות שילדו ילדים או עברו ניתוח בנרתיק שלהן. זה יכול להיגרם גם על ידי זיהומים כמו זיבה או כלמידיה, כמו גם סיבוכים בריאותיים אחרים כמו אנדומטריוזיס, וולוודיניה ושרירנים ברחם.

הגורמים השכיחים ביותר לכאב בנרתיק הם:

-מחלה דלקתית באגן (PID)

-סרטן צוואר רחם

-אנדומטריוזיס

– שרירנים ברחם

-סרטן וולוואר ואנדומטריוזיס.

כאבים כאלה הם לא סוג הכאב היחיד שנשים חוות. נשים חוות גם כאב בנרתיק, הנגרם לרוב על ידי זיהומים או סיבוכים רפואיים אחרים.

איך מטפלים בכאבים בנרתיק?

נשים שחוו כאב נרתיקי בעבר נוטות יותר לחוות אותו שוב בעתיד בשל מספר גורמים. לכן חשוב לפנות אל רופא מומחה כדי לדעת כיצד מטפלים בבעיה. 

צרו קשר עם פרופסור יעקב בורנשטיין >>>

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

מה מיוחד בשמלות כלה צנועות

כשזה מגיע לקניית שמלות כלה צנועות, הדבר הראשון שכדאי לך לחשוב עליו הוא סוג השמלה שהיית רוצה. אתה יכול לבחור מתוך מגוון סגנונות כגון קו

קרא עוד»

מקומות לODT שכדאי להכיר

פעילות בטבע היא נושא מאוד פעיל לאחרונה. זה תחום עניין המספק לאנשים דרך לחקור יותר את הטבע. לחקור דרכים חדשות לעשות דברים ולפתח לרעיונות חדשים.

קרא עוד»

פחד קהל

אנשים מסוימים עשויים לפחד מנאום בפני קהל כי הם מודאגים ממה שאנשים עלולים לחשוב עליהם. הם גם מודאגים מהלחץ שהם ירגישו כשיצטרכו לדבר מול קהל

קרא עוד»