תמונה שווה 1000 מילים – מה עומד מאחורי הביטוי הזה?

תמונה שווה 1000 מילים

כאשר אנו רוצים לתאר סיטואציה או חיזיון בו חזינו, אנו מנסים לתאר זאת בכמה שיותר מילים. לעומת זאת ישנם מקרים שאנו רוצים לתאר בכמה שפחות מילים, על מנת שמי שאנו מתארים לו את התרחיש – ירגיש כאילו היה איתנו בסיטואציה או במקום. ואכן, לעיתים תיאורים במילים או בכתב, יכולים לפתוח את עולם הדמיון, כמו גם לאפשר עניין בעת דיון, בשיעור, או בעת הצגת מצגת בהרצאה.

עם זאת, ישנם מקרים בהם תמונה אחת יכולה להיות שווה לאלף מילים, בעוד שצילום של רגע יוצא דופן שלא ניתן לשחזר, ביצירת אימג' של אדם ספציפי, או יצירת תוכן צילומי נכון – יכול להעביר מסר מדויק עבור מי שצופה בתמונות. לכן הפתגם הידוע אינו מש מן העולם והוא רלוונטי בלא מעט תרחישים.

אבל מתי כדאי להשתמש בתמונות?

אם בעבר תמונות נועדו להנציח, להזכיר ולתעד אנשים, כמו גם סיטואציות, תרחישים ותקופות שונות של האנושות ושל העולם – הרי שכיום, ישנם אין סוף תצלומים אשר נודעו (מלבד העברת אינפורמציה דרך תמונה) להעביר רעיון, לספק תוכן שיווקי, מסר או כל אלמנט אחר. בכך, ישנם צילומים המתאימים עבור בעלי עסקים אשר בוחרים מבנק תמונות מגוון צילומים של חפצים, אנשים, בעלי חיים, נופים, מכוניות, דמויות מאוירות ועוד.

מתי כדאי להשתמש בבנק תמונות?

שימוש בבנק תמונות מתוך שלל אתרים להורדת תמונות נעשה בכך כלל על ידי יוצרים, אמנים, מעצבים, משרדי פרסום, חברות קידום ובניית אתרים, חברות מסחריות, וכן על ידי אנשי עסקים פרטיים אשר רוצים לעצב אתרי אינטרנט, דפים עסקיים, פליירים, עלונים וכל תוכן שישווק ויפרסם את בית העסק.

בעת בניית אתרים למשל, מתבצעת בחירת תמונות ממאגרים שונים ובינלאומיים, בעוד שישנן חברות קידום ושיווק שיתמחו בעיצוב אתר והתאמת הצילומים המתאימים ביותר עבור בעברת מסרים. בכך הופכות התמונות להיות חלק אינטגרלי בשיווק בית העסק, כאשר  באמצעותן אפשר בתמונה אחת להעביר מגוון מסרים ולעורר הזדהות, אהדה, צורך במוצר או שירות, ולבסוף פנייה ויצירת קשר עם בעל העסק או עם הגורם המשווק.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ים המלח לא רק החופים
ים המלח הוא פנינת טבע שמקור כוחה הוא בעיקר בכל המלח שנמצא שם באופן טבעי על פני מי ים מלאים במינרלים...
קרא עוד »
אפר 14, 2019
חליפות טריאטלון לגברים
חליפת טריאתלון לגברים היא בגד המשלב את הפונקציות של בגד ים, חליפת רכיבה וחליפת ריצה. הוא נועד לספק...
קרא עוד »
ספט 12, 2022
דום נשימה בשינה
דום נשימה בשינה הוא מצב שבו דרכי הנשימה נחסמות או מוגבלות במהלך השינה. חסימה זו גורמת לאדם להפסיק...
קרא עוד »
נוב 19, 2022