אם תרצו אין זו אגדה – החזר מס קיים באמת

החזר מס

גובה ניקויי המס שנעשים משכרו של עובד מנוקים בחישוב שנתי אבל בפועל מנוקה המס משכרם של העובדים מדי חודש. בעיקר מסיבה זו קורה לא פעם שעובדים משלמים מיסים גבוהים יותר מגובה המס שקבוע בחוק ביחס להכנסתם השנתית. בנוסף, עצמאים משלמים במהלך השנה מקדמות למס הכנסה על סך ההכנסה הצפויה לאותה שנה ופעמים רבות ההכנסה המצטברת של השנה נמוכה מהציפיות ולכן מגיע להם לקבל החזרי מס, ניתן לבדוק זכאות באתר taxref.

דוגמאות למקרים בהם ניתן לקבל החזר מס

מקרה נפוץ שבגינו עובדים זכאים להחזרי מס הינו מצב בו אינם עבדו למשך תקופת זמן במהלך השנה. במקרה זה בעצם נוכה שכרו של העובד לפי כל משכורת חודשית ביחס ל-12 חודשים אך היו מספר חודשים בהם לא עבד ולכן המס צריך להיות נמוך יותר. מקרה נוסף הינו כאשר במהלך שנת המס נולד לעובד ילד והוא לא עדכן בזמן את המעסיק ועל כן לא קיבל נקודות זיכוי במהלך שנת המס. כאשר אדם מקבל תלושי משכורת מכמה מעסיקים ייתכן שלא ערך תיאום מס או שגובה המשכורות השתנה במהלך השנה ומומלץ לו לבדוק לגבי הגשת בקשה להחזר מס. דוגמא נוספת להחזר מס אפשרי הינה משוק ההון. במידה ובשנה הזו יש לכם רווחים מסוימים אך בשנה הקודמת היו לכם הפסדים, צריך לעדכן בכך את מס הכנסה על מנת לשלם את המסים המשקפים את המציאות או אף לקבל החזר במידה והמצב הפוך.

כיצד ניתן לקבל החזר מס?

איך מקבלים החזר מס? על מנת לקבל החזרי מס יש להשיג כמה טפסים ואישורים. מהמעסיקים יש לקבל טופס 106 בתום שנת המס הנוכחית ומהבנק יש לקבל טופס 867 בו מפורטים הרווחים וההפסדים מניירות ערך, פיקדונות וכו'. וישנם עוד טפסים רבים אשר צריך להוציא, כל טופס מתאים לאנשים שונים ותנאי העסקתם או קבלת שכרם. כאשר ניגשים לקבלת החזרי מס יש לציין שניתן לקבל החזרי מס עד לשש שנים אחורה. לא פעם אנשים מבקשים החזרי מס אך מגלים שבפועל הינם חייבים כסף למס הכנסה ולכן מומלץ להיעזר ברואה חשבון לצורך חישובי המס טרם הגשת הבקשה.

אולי יעניין אתכם גם: גאדג'טים ממותגים שבאמת שווה להזמין

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים שיר כניסה לבת מצווה?
אירוע הבת מצווה הינו אירוע מרגש הן לבת המצווה והן משפחתה. זהו אירוע חברתי ומהנה למשפחה המורחבת...
קרא עוד »
ינו 16, 2019
כך תעצבו את פינת הישיבה שלכם
לעיצוב פינת הישיבה נדרשות מחשבה רבה, יצירתיות, אופי והחלטיות. קיימות כיום מגוון אפשרויות לעיצוב...
קרא עוד »
ינו 22, 2020
חליפות לנשף סיום
יש לכם נשף חגיגי אליו אתם עתידים להגיע בקרוב? הידעתם כי בסלון חתנים תוכלו להשיג את החליפות המובילות...
קרא עוד »
יונ 15, 2021