כל הסיבות לוותר על הסם

סיבות לוותר על הסם

הכול מתחיל בהפעלה של מסלול העונג במוח. משם הדבר מתחיל להתפתח לכיוונים מאוד לא רצויים. להתנהגות כפייתית, להתנהלות הרסנית ובצורך בעוד ועוד גירויים. איך וכיצד מתרחשת ההתמכרות לסם ומי פגיע מולה באופן מיוחד?

למעשה ההגדרה של התמכרות היא מחלת מוח כרונית שמידרדרת ואחד המאפיינים הכי בולט שלה זה חיפוש כפייתי אחר הסם וגם שימוש כפייתי בסם. זאת למרות התוצאות המזיקות שיש לשימוש כזה. לא כל התמכרות היא עבירה על החוק, אך כשמדובר בסמים מלבד ההתכמכרות, הסובלים ממנה עשויים למצוא עצמם בעיצומה של חקירה במשטרה.

למה כדאי להתפטר מההתמכרות?

למעשה האדם שהתמכר לסם סובל משינויים שנעשים במוח בעקבות הצריכה שח הסם. הסם משנה את אופן הפעולה של המוח כאשר מדובר למעשה בתהליך שעשוי להיות ארוך טווח אך באופן עקבי ובטוח, צועד המעשן שלנו במשעול שמוביל אותו להתנהגויות מזיקות כמו גם כאלה אשר נושאות אתם לא פעם אופי של הרס עצמי.

אנחנו אמנם כותבים פה על ההתמכרות לסמים אך למעשה אנחנו יכולים לומר כי ההתמכרות הוא נושא נרחב ואפשר להרחיב אותה גם להתמכרות לסוכרים או התמכרות לשוקולד וכן עד להתמכרות להימורים או למשחקי מחשב כאלה ואחרים.

אמנם לא כל התמכרות עשויה להשפיע על המוח ולשנות את המבנה שלו, אך בכל זאת כל התמכרות יוצרת תלות והיא הופכת את האדם לתלוי בדבר ולמתקשה להיגמל מההרגלים המגונים.

סמים – התמכרות מזיקה במיוחד

חשוב לדעת ולהכיר את מסלול העונג במוח. הסם מכונה גם חומר פסיכו אקטיבי והוא חומר שמשנה את הרגשות ואת התודעה. אמנם ישנם הבדלים גדולים בין סוגי הסם השונים אך פחות או יותר נראה כי כולם עושים את אותו הדבר ויוצרים את אותו אפקט.

> קראו על מכתב יידוע ומה הוא אומר

למעשה גורם הסם לכך כי כמות המוליך העצבי דופמין – החומר הנמצא באזור המוח השייך למסלול ההנאה והגמול – יעלה במידה משמעותית וכתוצאה מכך הסם משטה בנו. הוא מאותת למעשן כי הוא חש הנאה בעקבות השימוש והעישון של הסם והוא גורם לכך כי הוא ירצה להמשיך שב לבצע את הפעולה עוד ועוד. זוהי למעשה  ההתמכרות.

מלבד ההתמכרות קיימים נזקים בריאותיים רבים וחמורים בעקבות צריכת הסם.

חשוב להכיר אותם כי אולי בזכות זה עוד צרכן סמים יפסיק לעשן.

הזכות לייצוג של חשודים ונאשמים בהליכים פליליים

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מדבירים מכרסמים?
כיום יש קרוב ל 300 זנים שונים של יונקים אשר משתייכים לקבוצת המכרסמים. השכיחים ביותר בישראל הם כמובן...
קרא עוד »
מאי 16, 2020
טיולים לחו"ל באופן עצמאי או קבוצתיים – מה עדיף?
רובנו היינו במקומות שאנחנו אוהבים. ראינו את יופיו של הטבע, הרגשנו טמפרטורה אחרת, חווינו תרבות אחרת...
קרא עוד »
ספט 28, 2022
עוגות גבינה פופולריות
עוגות גבינה זוכות לביקוש גבוה לא רק בחג שבועות כאשר הארוחות בבית הופכות חלביות לחלוטין, אלא גם בשאר...
קרא עוד »
מרץ 22, 2021