מאיזה גיל ניתן לרשום את הילד לקורס שחייה לילדים?

הורים רבים בארץ רושמים את ילדם לקורס שחייה בגילאים מוקדמים. רוב רובם של הילדים מתחילים ללמוד שחייה בגיל 4 או 5, אולם חשוב להדגיש כי ניתן להתחיל מוקדם יותר. ישנן מסגרות המציעות לימודי שחייה גם לתינוקות וגם לפעוטות, כך שלעולם זה לא מוקדם מידיי.

בילויים בים ובבריכה

אנו נוהגים פעמים רבות לבלות בבריכה או בים בימות הקיץ הלוהטים, וסביר להניח שחשוב יהיה לנו שהילד ילמד לשחות. הרי במדינה חמה כמו שלנו, הבילוי הנפוץ הוא בבריכת שחייה, פארק מים ובים, כיוון שזוהי דרך מצוינת ומהנה לקרר קצת את הגוף.

בנוסף, אם הילד אכן יודע לשחות ובאופן עצמאי, הדבר מבטיח להורים קצת שקט והסרת דאגות מלבם. הרי באיזשהו מקום קיים בקרב ההורים חשש כשילדם נמצא לבד במים.

מאיזה גיל ניתן לרשום את הילד לקורס שחייה לילדים?

כאמור, ישנם הורים אמיצים אשר מגיעים ללימודי שחייה עם התינוק או הפעוט שלהם, אבל הלימודים תלויים גם רבות במה שההורים שואפים אליו. קורס שחייה לילדים הוא הרבה מעבר לעוד ענף ספורט, זוהי גם דרך לשרוד.

בכדי שזה יקרה, מומלץ לרשום את הילד לחוג שחייה כבר בגיל 4, תתפלאו לראות עד כמה מהר הם לומדים לשחות ולאהוב מים. בסופו של דבר המטרה היא לאפשר לילד לשחות בביטחון, להכיר את הסכנות, וכמובן ללמוד לשחות ללא כל סיוע, גם לא של מצופים.

טכניקת שחייה וילדים

בגילאים המוקדמים, לא מוקדשת תשומת לב רבה מידיי לטכניקות שחייה, את זה עושים בגילאים קצת יותר מבוגרים. כאשר מדובר בילדים בני 4 או 5, סגנונות השחייה אינם כה רלוונטיים, מה שחשוב הוא שהילד יוכל להרגיש עצמאי במים, לבלות, לשחק ולדעת לשמור על עצמו. למידע נוסף בנושא שיעורי שחייה בירושלים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

מורה פרטי ללשון

אמנם השפה העברית היא שפת אם של אנשים רבים אבל זה עדיין לא אומר שיודעים אותה כמו שצריך. הדבר מפריע בעיקר לתלמידים במסגרת בית הספר

קרא עוד»