מי זכאי להוציא אזרחות רומנית?

אזרחות רומנית

רומניה היא אחת המדינות החברות באיחוד האירופי. והיות שכך האזרחות במדינה כדאית ומועילה מאוד לישראלים, כמו גם הוצאת הדרכון הספרדי. זו הסיבה שישראלים רבים מבררים על זכאות להוצאת אזרחות רומנית. אם כי כמובן לא כל ישראלי יוכל לקבל אזרחות. החוק הרומני קובע מיהם הזכאים לקבלת אזרחות ומי לא.

כללים בחוק

  • הורה רומני – כל אדם אשר נולד להורה רומני זכאי לקבל אזרחות רומנית. כמו כן במקרים בהם הורים שאחד מהם בעל אזרחות רומנית אמצו ילד יהיה הילד זכאי לקבל אזרחות. כמובן שכאן מדובר על מקרים קלים בהם ההורים יוכלו לדאוג לקבלת האזרחות לא פרוצדורה רבה ובלי טפסים רבים.
  • אזרח שאבד את אזרחותו – עולים אשר עזבו את אדמת בוקרשט רומניה ובגין כך אבדו את אזרחותם יוכלו להגיש בקשה לחידוש האזרחות. חוק זה נכון גם באשר לצאצאים של האזרח. וזה אומר שאם יש לכם הורים או סבים שגרו בעבר ברומניה, יש לכם את הזכות להגיש בקשה וככל הנראה גם לקבל אזרחות רומנית.
  • אזרחות רדומה – יש מקרים בהם אזרחים עלו ארצה ולא טפלו בניירת ובגין כך הפכה האזרחות שלהם להיות רדומה. הם וצאצאיהם יוכלו להגיש בקשה ולקבל מחדש את האזרחות הרומנית המגיעה להם כחוק. בהצגת המסמכים הנדרשים וכל הטפסים ניתן לצאת לדרך.
  • קראו כיצד נקבע מחיר דרכון אירופאי וגרמני

על התהליך ועל המורכבות

מדובר על תהליך מורכב למדי אשר דורש מכם מסמכים שונים וכן ביצוע פעולות שונות. יש כאלו אשר אולי יצליחו לעשות זאת בכוחות עמם. אבל מרבית הישראלים אשר מעוניינים לקבל אזרחות יפנו אל חברה מקצועית אשר עוסקת בתחום. חברה כזו מכירה היטב את הכללים ואת החוקים הרלוונטיים, יודעת מה כדאי לעשות ואיך נכון לפעול כדי לזרז את התהליך, ואיך צריכים המסמכים להראות כדי שהם יתקבלו מול הרשויות הרומניות. עבור הוצאת האזרחות יהיה עליכם להשקיע זמן וגם כסף, אבל אם האזרחות הזו חשובה לכם זה בהחלט כדאי ושווה. כך תוכלו ליהנות מאזרחות רומנית המקנה לכם זכויות מיוחדות ברומניה וגם באירופה כולה. נצלו את הזכאות שלכם וקבלו את האזרחות שמגיעה לכם על פי חוק.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 דברים קטנים שישפרו לכם את האירוע פלאים
כשמארגנים אירוע תמיד יש לנו כל כך דברים על הראש, יש לנו לארגן כל כך הרבה דברים שלעיתים אנחנו עלולים...
קרא עוד »
פבר 25, 2019
יתרונות בעגילים צמודים
כיום ישנם לא מעט אפשרויות שונות של תכשיטים מעוצבים בסגנונות שונים. עד לפני מספר שנים עגילים היו פרי...
קרא עוד »
אוק 12, 2019
כמה שיעורי פסנתר נצטרך לקחת כדי לדעת לנגן?
פסנתר הוא אחד מכלי הנגינה הכי אהובים והכי נפוצים. יחסית לכלי מיתר כגון צ'לו או כינור, מדובר בכלי יותר...
קרא עוד »
ינו 17, 2022