5 דברים מפתיעים שבטוח לא ידעת על טיפוס הרים

טיפוס הרים

מתעניין בתחומי הספורט האתגרי? רוצה לדעת קצת יותר על טיפוס הרים? בוא וקרא על כך במאמר הבא.

  1. טיפוס הרים הוא אחד מענפי הספורט הפופולאריים ביותר בצרפת. מסתבר שזו הסיבה לכך שבשפה הצרפתית יש כעשר מילים המגדירות את ענף הספורט של טיפוס הרים. אבל כאן בישראל קיימת מילה אחת ויחידה שכוללת בתוכה מספר סוגים של פעילויות ספורט. גם מספר ההרים שיש לנו כאן בארץ והגובה שלהם הוא נמוך ביחס למה שיש לארצות אחרות להציע. לא פלא שישראלים רבים בוחרים לצאת לטיולי טיפוס באתרים מרוחקים במדינות נידחות.
  2. תחת הכותרת טיפוס ניתן להבחין בין מספר סוגים של ספורט. ההבדלים הם מבחינת אופי האזור ומאפייני פעולות הטיפוס.
  3. טיפוס הרים יכול להתבצע בסגנון קלאסי, כלומר – משלחת מתקדמת ממחנה למחנה עד שהיא מגיעה לפסגה. האפשרות השנייה היא טיפוס אלפיני. טיפוס זה מתבצע בזוג או שלישית מטפסים עם ציוד מועט. בסוג טיפוס זה הטיפוס מתבצע פעמים מספר ברציפות מהבסיס אל הפסגה. שיטה זו מאתגרת את הגוף והיא מצריכה כושר פיסי ויכולות טכניות.
  4. גם טיפוס על צוקים מתחלק לשני סגנונות. סוג ראשון – טיפוס חופשי. בסגנון זה מתקדמים המטפסים בעזרת הידיים והרגליים בלבד. אמנם יש להם ציוד אבל הוא נועד למטרת אבטחה בלבד. הסוג השני הוא טיפוס בו נעזרים בציוד עבור ההתקדמות והטיפוס על הצוק. המטפסים מעגנים את עצמם באמצעות תקיעה של עוגנים במקומות המתאימים לכך. יש אפשרות נוספת והיא בחירה של מסלולים ספורטיביים. מדובר על מסלולים בהם קיימת עגינה קבועה בסלע. הם מכונים בשם בולטים. על המטפס לחבר את החבל שלו כאשר הוא מגיע לבולט.
  5. טיפוס הרים נחשב לספורט מסוכן. והוא עלול לטמון בחובו סיכונים רבים שלא דווקא קשורים ליכולות ולמיומנות של מטפס. כוון שכאשר שורר מזג אוויר קיצוני או שמתרחשת מפולת שלגים גם מטפס הרים מיומן מאוד מוצא את עצמו חסר אונים. לפיכך חשוב מאוד לפעול באחריות מקסימלית ולוודא לפני כל יציאה כי יש לכם את כל הציוד הנדרש. כמו כן יש לשקול היטב את הפעולות על מנת למנוע סכנות.

המידע באדיבות אתר http://www.rockclimbing.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מזג האוויר בבאר שבע
אתם נוסעים בקרוב לאזור באר שבע? תכננתם לשם טיול משפחתי ואתם רוצים לעשות הכול כדי שהחוויה תהיה טובה? אם...
קרא עוד »
אפר 27, 2022
עיסוי זוגי פוסט קורונה – כי מגיע לכם להתפנק
אולי הקורונה לא ממש מאחורינו אבל הגל הראשון והמפחיד בהחלט כן. במשך חודשים ספורים הייתם סגורים בבתים...
קרא עוד »
יול 28, 2020
צלקות אקנה בגב – איך לטפל
צלקות אקנה הן בעיה נפוצה שאנשים רבים נאבקים איתה. הם עלולים להקשות על ללבוש סוגים מסוימים של בגדים...
קרא עוד »
מאי 02, 2023