מה קובע את מחיר שירותיו של שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין בחיפה

שמאי מקרקרעין הינו בעל מקצוע אשר תפקידו למעשה זה להעריך מה מחירו של נכס מסוים. לרוב שמאי מקרקעין מגיע מתחום הנדל"ן לאחר שרכש השכלה גבוהה עם תואר בכלכלה, חשבונאות ומנהל עסקים. כדי להיות שמאי מקרקעין יש תנאי במעבר מבחנים ולמידה ממושכת, זאת על מנת להבין, להכיר ולדעת על כל הנושא לעומק.

ישנם מספר פרמטרים אשר קובעים את מחיר שירותיו של שמאי מקרקעין, במאמר הבא נביא עבורכם מספר פרמטרים אשר משפיעים על מחיר שמאי מקרקעין בישראל. 

תלוי נכס

המחיר נמדד ומשתנה בהתאם לנכס אשר אנו רוצים להעריך את מחירו. לצורך הדוגמא אם מדובר בנכס כמו למשל וילה מפוארת באזור נחשב אשר מתפרסת על שטח גדול אז סביר להניח שהמחיר יהיה גבוה עבור שירותיו של שמאי מקרקעין. לעומת זאת אם מדובר על מחסן קטן אז המחיר עבור שירותיו של שמאי מקרקעין יהיו נמוכים בהתאם לנכס. כלומר, ככל שמחיר הנכס הוא יותר גבוהה יש יותר עבודה לשמאי ולכן המחיר יהיה גבוהה יותר מאשר נכס קטן. 

ותק ונסיון 

דבר נוסף אשר עשוי להשפיע על מחיר שירותיו של שמאי מקרקעין זה שנות ותק וניסיון שיש לאותו שמאי. אם מדובר בשמאי מתחיל סביר להניח שהמחיר יהיה זול יחסית. אך אם מעוניינים בשמאי מקרקעין ותיק בתחום עם ותק של – 10 שנים לדוגמא, אז המחיר עבור שירותיו דל השמאי יהיו גבוהים יותר.

מיקום גאוגרפי

ישנם ערים בארץ בהם שירותיו של שמאי מקרקעין יהיו יקרים יותר מאשר בערים אחרות. לצורך הדוגמא שירותיו של שמאי מקרקעין עבור נכס בתל אביב יהיו יקרים וגבוהים יותר מאשר שירותיו של שמאי מקרקעין בחיפה. זאת מכיוון שיש ביקוש רב יותר עבור דירות בתל אביב ולכן שירותיו של שמאי מקרקעין בעיר כמו תל אביב יעלו יותר. 

 

לסיכום, ישנם מספר גורמים אשר קובעים את המחיר עבור שירותיו של שמאי מקרקעין. חשוב לערוך סקר שוק בקרב מספר שמאים לפני שסוגרים עסקה עם אחד מהם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סיפורים לפני השינה
סיפורים לפני השינה הם ז'אנר נפוץ מאוד בספרות ילדים. מספר הסיפורים מספר סיפור בצורה של סיפור לפני...
קרא עוד »
יול 04, 2022
איך אפשר להגדיל את הפין?
בישראל ובעולם כולו יש לא מעט גברים שרוצים לדעת איך להגדיל את הפין. אך למען האמת, הגדלה של איבר מין אינה...
קרא עוד »
מרץ 21, 2023
כלים סניטריים לאמבטיה – במה כדאי להשקיע ובמה פחות
האמבטיה מככבת ותופסת כותרות בכל מה שקשור לעיצוב הבית. כמובן שעיצוב לבד אינו מספיק ומדובר כאן גם על...
קרא עוד »
מרץ 01, 2021