איך להוציא לאור ספר ראשון?

הוצאה לאור

הוצאת ספר לאור היא חלום של רבים אשר מעוניים בהכרה ובפרסום פרי עטם לטובת הכלל. מאחר שאין לכם פרסומים קודמים, תצטרכו למצוא לבד מוציא לאור שיסכים לבצע עבורכם את העבודה. כל ספר מתחיל ברעיון לכתיבה ונמשך בכתיבה עצמה, כלומר בהכנת קובץ טקסט ארוך, או מספר קבצים, אבל מכאן שעד שהספר יגיע לשלב גימור לצורך הפצה – יש צורך באנשי מקצוע מנוסים שיעשו עבורכם את כל העבודה עד לפרסום התוצר הסופי. כתיבה עצמאית קשורה ברוב המקרים לפרוזה או שירה, וכן לספרי זכרונות משפחתיים. בבואכם להוציא את הטקסט לאור תצטרכו לפרט באיזו כריכה אתם מעוניינים ומהו מספר העמודים המשוער.

בהוצאות לאור עובדים אנשי מקצוע במגוון תפקידים ובהם עריכה, הגהה, עימוד והדפסה. בחירה במוציא לאור זול עלולה לעלות ביוקר, כשהתוצר הסופי יהיה עלוב בעיניכם ולא יעמוד בקריטריונים שקבעתם. אף אחד אינו מעוניין להפוך לבדיחה מהלכת ולבזות את עצמו ולכן יש לבחור באנשי מקצוע עם ניסיון מוכח בתחום שבו אתם מעוניינים להוציא ספר. הוצאות שונות מתמחות בז'אנרים שונים כמו ספרי זכרונות, שירה, עיון וכו'. בפגישה המקדימה עם נציגי ההוצאה לאור חשוב להבהיר את כוונותיכם ולהגדיר לוחות זמנים (בהנחה שכתב היד גמור). עליכם לבוא עם רשימת שאלות מוכנות ולהתרשם אם אכן קיבלתם תשובות מספקות. כמו כן תוכלו לבקש מהמוציא לאור ספרים קודמים שהפיק ולהבין אם הוא מתאים לצרכים שלהם.

לאחר חתימת החוזה עובר הכדור לנציגי ההוצאה לאור. הוצאה זו אחראית מרגע זה לכל השלבים בדרך אל המוצר המוגמר (שיופץ בחנויות או במתכונת מצומצמת לבני משפחה, חברים בעבודה, ארגונים וכו'). העלויות ייקבעו בעיקר כפונקציה של  אורך הטקסט, משך הזמן הנדרש לעבודה, כמות התמונות ואיכות הכריכה. אם חלק מהטקסט הוקלט ולא נכתב – יש לברר האם העבודה כוללת גם שירותי תמלול ולפנות להוצאות לאור שאכן עוסקות בכך. הוצאה לאור מעסיקה עורכים ספרותיים וחשוב להיפגש עמם לצורך סיכומים והתייעצויות. הסכמה ותיאום ציפיות עם העורכים הינה הכרחית בדרך להצלחת העבודה והשמת החלום.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפים לגמילה מקנאביס – מה כדאי לדעת
אם אתם מחפשים טיפים לגמילה מקנאביס, אנחנו רוצים לטפוח לכם על השכם. אנחנו רוצים להגיד לכם שזה מעולה,...
קרא עוד »
ספט 19, 2021
ניהול הוצאות ובקרת רכש – איך לעשות זאת חכם?
כולנו יודעים עד כמה שניהול תקציב אישי יכול להיות מורכב. ואם זה כך, המורכבות גדלה שבעתיים כאשר צריך...
קרא עוד »
יול 14, 2021
למה ריצוף אבן עדיף על שיש?
כיום רבים יודעים כי ריצוף אבן יהיה עדיף על שיש בלא מעט מן המקרים. כל אחד מכם שירצה להפוך את ביתו לכזה...
קרא עוד »
מאי 30, 2021