אילו מיומנויות צריך לחזק לקראת מבחן IELTS

אילו מיומנויות צריך לחזק לקראת מבחן IELTS

מבחן IELTS (קיצור של International English Language Testing System) זהו מבחן שנועד לבדוק את רמת האנגלית של כאלה אשר השפה האנגלית היא אינה שפת האם שלהם אך הם אמורים לעשות שימוש בשפה לצורך מטרות שונות. אם אלו מטרות לימודים ואם אלו חיים בסביבה של דוברי אנגלית או עבודה בקרב דוברי אנגלית. מודבר במבחן הוא מבחן עולמי, ולכן מומלץ להיעזר בהכנה למבחן עם TopPrep.

מה בודקים במבחן?

למעשה בודקים במהלך המבחן ארבעה מיומנות שפה. הבנת הנקרא, הבנת הנשמע, דיבור וכתיבה.

למעשה ישנם שני סוגים של מבחנים אלו. ישנו המבחן הכללי הרגיל אשר הוא נועד לבדוק האם הנבחן יהיה מסוגל להשתלב היטב בשוק העבודה כאשר יהיה עליו לעשות שימוש עיקרי בשפה האנגלית. השאלות והתרגילים במבחן כוללים שאלות וחלקי טקסטים הקשורים לעולם התעסוקתי.

הגרסה השנייה היא הגרסה האקדמאית. גרסה זו נועדה לבדוק האם הנבחן יתאים ויהיה מסוגל להשתלב בקרב סביבה אקדמאית שדוברת אנגלית. מובן אם כן כי המבחן הזה יתמקד בשאלות אשר יתאפיינו בזירה אקדמית.

מתכוננים למבחן

מובן שעל מנת לגשת למבחן כזה אמור הנבחן להיות איכשהו בעל שליטה בסיסית ומעלה בשפה האנגלית. הוא מלכתחילה כבר שולט בשפה והוא יכול להתאים למבחן הזה.

אך גם תלמידים השולטים היטב בשפה האנגלית והם למעשה מסוגלים לתפקד היטב בקרב חברה הדוברת אנגלית ואפילו לעובד בין אנשים דוברי אנגלית, עדיין לא יכולים להיות בטוחים כי הם יצליחו לעבור את המבחן בהצלחה. המבחן דורש הרבה ידע ושליטה מעולה באנגלית. הוא דורש גם כן אוצר מילים גדול וכן הבנה טובה של טקסטים.

כאשר מדובר במבחן האקדמי הרי שמדובר בהרבה מעבר לזה. המבחן כולל שאלות קשות מהזירה האקדמית ותלמיד שלא ממש שולט בזירה הזו לא באמת יוכל להצליח במבחן.

אז אם גם אתם עומדים לקראת מבחן כזה, מומלץ מאוד כי תפנו ללמוד בקורסי ההכנה המיוחדים אשר אלו יכשירו אתכם לקראת המבחן. קורס IELTS ייתן לכם את ההכנה הנאותה באמצעותה תוכלו להיות רגועים ובטוחים כי תצליחו במבחן. ההכנה לקראת המבחן מקנה ביטחון עצמי אשר מסייע להגיע להצלחה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
**8 דברים שלא ידעתם שצריך לדעת על איך בוחרים עדשות מגע**
בחירת עדשות מגע יכולה להיות תהליך מורכב ומבלבל, במיוחד אם לא יודעים מה לחפש. הנה שמונה דברים חשובים...
קרא עוד »
יונ 02, 2024
מזון למכרסמים- כל מה שחשוב לדעת
לא מעט אנשים מעוניינים להביא חיית מחמד כלשהי לביתם עבור הילדים או עבורם. בעוד שישנם אנשים שבוחרים...
קרא עוד »
אוג 15, 2021
איך להשתזף ולשמור על העור, המדריך המלא
ידעתם שבעבר הרחוק אידיאל היופי היה של עור חיוור ולבן? העור החיוור היה עדות לכך שמדובר על בן או בת...
קרא עוד »
נוב 16, 2022