על השושלת של הרב חיים קנייבסקי

שמו של רבי חיים קנייבסקי זצ"ל כבר היה מוכר בקרב הציבור הרבה לפני שהוא נפטר. כולם ידעו עליו וכולם שמעו עליו ובכל העולם ידעו לספר על צדקותו, על ההתמדה האדירה והנדירה שלו בלימוד התורה כמו גם על הברכות שלו שמתקיימות. אנשים הגיעו אליו מכל העולם כולו רק כדי לקבל את הברכה מפי קדשו.

כמה קשה היה להתבשר בעיצומו של יום הפורים (דמוקפין) כי תם העידן של רבי חיים קנייבסקי זצוק"ל כי נשמתו התבקשה לגנזי מרומים.

השושלת של רבי חיים קנייבסקי זצוק"ל

למעשה מוכר רבי חיים עוד מימי אבותיו. הוא נצר למשפחות קדושי עליון. אביו היה רבי יעקב ישראל קנייבסקי זצוק"ל שמוכר בכינוי 'הסטייפלר'. הסטייפלר היה אף הוא אדם אדיר ונדיר שקטונו להגדיר אותו כאן במילים דלות.

רבי חיים גדל אצל אביו הגדול וקבל ממנו את החינוך, את הקדושה האדירה ואת יכולת ההתמדה העצומה בלימוד התורה.

כאשר בגר והיה לנער נשא את ביתו של מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל שחפץ בו כחתן עבור ביתו. בימים אלו לא מקובל היה שבחור יושב ולומד כל יומו וזהו עיסוקו. ביתו של הגרי"ש אלישיב הייתה רמת מעלה אף היא והיא הבינה כי מדובר כאן ביהלום נדיר ומיוחד והיא אכן בחרה להינשא לו. החיים שלהם התנהלו בספירה שונה מזו שכולנו מכירים. הילדים שנולדו בבית הגדול מעידים על בית עם אהבת תורה אמיתית. כל רגע מנוצל ללימוד התורה וההנהגה בבית רק על בסיס הלכה ותורה.

בעת שכבה המאור הגדול נהרו עוד ועוד סיפורים וידיעות בנושא הזה של הברכות שיצאו מפי קדשו והתקיימו אחד לאחד.

הדור כולו התייתם עם מותו וכולנו חשים את חסרונו. רבי חיים זצוק"ל הגן על הדור הדריך את הדור וסייע לרבים רבים בהתנהלות בכל צעד ושעל. חבל על דאבדין.

קראו עוד באתר חדשות לחרדים >>>

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

מה מיוחד בשמלות כלה צנועות

כשזה מגיע לקניית שמלות כלה צנועות, הדבר הראשון שכדאי לך לחשוב עליו הוא סוג השמלה שהיית רוצה. אתה יכול לבחור מתוך מגוון סגנונות כגון קו

קרא עוד»

מקומות לODT שכדאי להכיר

פעילות בטבע היא נושא מאוד פעיל לאחרונה. זה תחום עניין המספק לאנשים דרך לחקור יותר את הטבע. לחקור דרכים חדשות לעשות דברים ולפתח לרעיונות חדשים.

קרא עוד»

פחד קהל

אנשים מסוימים עשויים לפחד מנאום בפני קהל כי הם מודאגים ממה שאנשים עלולים לחשוב עליהם. הם גם מודאגים מהלחץ שהם ירגישו כשיצטרכו לדבר מול קהל

קרא עוד»