פטישון נטען או חשמלי – יתרונות וחסרונות

כשמדובר בפטישון חשמלי, יש שני סוגים: חשמלי עם חוט (כבל) או נטען עם סוללה. פטישון נטען מסתמך אך ורק על הסוללה עבור מקור הכוח שלו; פטישון חשמלי (חוטי) מתחבר לשקע חשמל כמו מחרטת עץ למשל. שני סוגי הפטישונים משמשים קבלנים ובעלי מלאכה לצרכים ספציפיים. כל סוג עושה למעשה את אותו הדבר, אך כל אחד מהם טוב יותר בנסיבות מסוימות.

נוחות – יתרונות וחסרונות

כשמדברים על כוח מול נוחות, זה המקום בו הם מתחילים להיות שונים. בעיקרון, זה כך: פטישון נטען נוח יותר; פטישון חשמלי מיועד לעוצמה רבה יותר. פטישון נטען נהדר כשאתה לא קרוב לשקע בקיר; למשל כאשר אתה עובד על בניית חלל, למשל, ואין חשמל עדיין. לחלופין, אתה עובד באזור צפוף ומוגבל. שני התרחישים מתאימים יותר לפטישון נטען.

עם זאת, אם יש לכם גישה לשקע, ויש לכם עבודה הדורשת מומנט רב יותר, יעילות רבה יותר ועמידות רבה יותר להתמודדות עם חומרים שונים, הרי שאותו פטישון חשמלי הוא בהחלט הבחירה החכמה יותר. קבלנים רבים משתמשים בשני סוגי הפטישונים, ולא בכדי.

 

כוח – יתרונות וחסרונות

נראה שיש יתרונות אדירים לשימוש בפטישון חשמלי על פני נטען. הסיבה הטובה ביותר היא כמובן כוח. פטישון חשמלי מספק במידה רבה יותר עקביות במומנט (כוח). למרות שישנם כמה דגמי פטישון נטען באיכות גבוהה מאוד, פטישון חשמלי הוא עדיין אמצעי אמין הרבה יותר לעבודות כבדות.

בסך הכל פטישון חשמלי הוא הבחירה הברורה אם העבודות דורשות יותר כוח, עמידות וטיפול ארוך טווח. רשת החשמל פועלת תמיד, כך שלעולם אין חששות שתגמר הסוללה, שלא כמו פטישון נטען. יש מומנט עקבי יותר, וטיפול טוב יותר בחומרים קשים יותר כמו בטון, ואורך חיים רב יותר של חיי הפטישון. פטישון חשמלי הוא התשובה הטובה ביותר עבור כל עבודה גדולה, מכיוון שיש יותר אמון לבצע את העבודה ולבצע אותה נכון, ללא בעיות בלתי צפויות.

סיכום

עבור אותם פרויקטים יומיומיים ברחבי הבית, פטישון נטען נוח לעבודה קלה, אך פטישון עם חשמלי יספק את האפשרות הכוללת הטובה ביותר מבחינת עמידות, יעילות וכוח.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

טיפולי פנים

טיפולי פנים

כל אחת צריכה מידי פעם להגיע לטיפול פנים מפנק אצל קוסמטיקאית מוסמכת. ישנן נשים שמקפידות על שגרת טיפוח הכוללת הסרת איפור ומריחה של קרם פנים

קרא עוד»
קונים אופניים מיד שנייה

סיורים בנווה צדק באווירה אחרת

השכונה היהודית הראשונה שהקומה מחוץ לחומות יפו מוכרת בשם נווה צדק. השכונה הוקמה במטרה להרחיב את גבולות היישוב היהודי, ולאפשר לכל העולים ולאוכלוסייה המקומית להתגורר

קרא עוד»