טיפול בשיטת NLP – לאילו מצבים זה מתאים?

שיטת הNLP (Neuro-Linguistic Programming) היא שיטת טיפול ואימון שמאפשרת לייצר קידוד מוחי אצל המתאמן ועל ידי כך לשנות את אמונותיו, תפיסותיו ולשפר את חייו. שיטת NLP לא מתמקדת באבחון היסטורי של המטופל, אלא בהבאה לשינוי בהווה בחסמים ואמונות מגבילות. טיפול בשיטת NLP מטרתו להביא לשינוי בהיבטים שונים בחיים באמצעות טיפול בתקשורת הפנימית והבין אישית של המטופל.

טיפול בשיטת NLP מתאים גם כאימון על מנת לשפר או להשיג מטרה מסוימת, וגם ככלי טיפולי לטיפול בהתמכרויות, חרדות ובעיות התנהגותיות שונות. טכניקת טיפול NLP היא יעילה מאוד והיא מסייעת בהבאה לשינוי בהרגלים של המטופל ובדפוסים של התנהגות. לצד אלו, טיפות בשיטת NLP משמש גם לשיפור התקשורת הבין אישית ומיומנויות שונות כמו הוראה או למידה. 

טיפול במצבים שונים 

שיטת NLP משמשת לטיפול במצבים כמו: התמכרויות לחומרים שונים, התמכרויות להרגלים שונים, טיפול בפוביה חברתית, טיפול בהתנהגויות שונות כמו הנטייה לדחות דברים (דחיינות), טיפול באמונה מעכבת כמו למשל אמונה שלא אמצא עבודה ולכן האדם לא פונה ללמוד מקצוע חדש שהוא מאוד רוצה ללמוד. יש אין סוף של אמונות מגבילות והמטרה בטיפול היא להתגבר על האמונה המגבילה באופן כזה שהיא כלל לא תקיים קיימת אצל המטופל והוא יוכל להמשיך להתקדם למימוש המטרות שלו מבלי שאותה אמונה תהיה נוכחת ותשפיע על קבלת ההחלטות שלו. 

טיפול בשיטת NLP  גם מטפל בחסמים רגשיים כמו למשל החסם של שהייה באינטימיות זוגית או חסם אחר. יש מקרים בהם המטופל לא יודע על קיומם של חסמים המעכבים אותו ואשר מנהלים את מהלך חייו. 

טיפול בשיטת NLP מטפל באמונות, חסמים ומחשבות אשר יושבים כולם בתת-מודע. למידע נוסף בנושא היכנסו לאתר http://adishnider.co.il/

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

סדרות מומלצות בנטפליקס

נטפליקס הפכה לאחת מפלטפורמות הסטרימינג הפופולריות ביותר בעולם. זו גם אחת מפלטפורמות הטלוויזיה הנצפות ביותר בעולם. ומכיוון שהיא הופכת די מהר לאחת מתוכניות הטלוויזיה הנצפות

קרא עוד»