שימוש בסמים בצבא – מה חשוב לדעת?

עבירת סמים בצבא היא מבין העבירות החמורות שישנן, משום שהחיילים שמשרתים את המדינה עליהם להיות צלולים בדעתם ומרוכזים בכל זמן שהם בתפקיד. מי שנחשב חייל צה"ל לא יוכל להשתמש בסמים גם במהלך חופשות או סופי שבוע, ומדובר בעבירה פלילית שתגרור מעצר וחקירה במצ"ח משמע: באגף משטרה צבאית חוקרת.

מי נחשב חייל שהשתמש בסמים בצבא?

עבירות סמים נוגעות לשימוש בסמים קשים או קלים, החל משימוש בסמים משני תודעה וממכרים כמו קוקאין או אקסטזי, עד שימוש בקנביס באופן לא חוקי. חיילים שנתפסים מעשנים סמים או מחזיקים כלי עישון: יעצרו על ידי מפקדים או על ידי משטרת ישראל וחוקרים של הצבא ויועברו לחקירה במצ"ח. מרבית החיילים יחקרו ולאחר מכן יפתח להם תיק פלילי ברשומות של צה"ל. ברוב המקרים ייתכן גם מאסר בפועל ושהייה בכלא צבאי.

אז כיצד יוצאים מכל התסבוכת הזאת?

לצאת מעבירה כמו שימוש בסמים בצבא זה לא דבר קל, אבל חשוב לבחון את כל האופציות שעומדות בפניכם כולל שכירת עורך דין צבאי מיומן. עורכות דין או עורכי דין שעוסקים במשפט פלילי צהלי מכירים את כלל המושגים ופסקי הדין הצהליים, הם יודעים כיצד חקירת מצ"ח מתקיימת והם בדרך כלל שירתו בעבר כתובעים בכירים בפרקליטות הצבאית או כקציני חקירות ביחידות מצ"ח.

כעת עורכי הדין מציעים שירות משפטי לחיילים ומטרתם להגן על החשודים ועל מי שעלול להיפגע מהגשת כתב אישום פלילי עקב שימוש בסמים ועל מי שאמור להישפט מול בית משפט צבאי. כדי להתגונן ולהקל בעונשים או אפילו לצאת זכאים – חשוב לפנות אל עורכי דין צבאיים כמו עו"ד צבאי לימור ברמלי שקיבלתם אודותיהם המלצות טובות. בהצלחה!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

סדרות מומלצות בנטפליקס

נטפליקס הפכה לאחת מפלטפורמות הסטרימינג הפופולריות ביותר בעולם. זו גם אחת מפלטפורמות הטלוויזיה הנצפות ביותר בעולם. ומכיוון שהיא הופכת די מהר לאחת מתוכניות הטלוויזיה הנצפות

קרא עוד»