טיפים לגמילה מקנאביס – מה כדאי לדעת

Tips for quitting cannabis

אם אתם מחפשים טיפים לגמילה מקנאביס, אנחנו רוצים לטפוח לכם על השכם. אנחנו רוצים להגיד לכם שזה מעולה, מאחר שבזה הרגע החלטתם לשנות את חייכם. השלב הראשון הוא הכרה עצמית בבעיה של התמכרות לקנאביס. אז רגע לפני שממהרים לחפש מכון גמילה מקנאביס, הכנו עבורכם כמה טיפים מועילים.

שווה קריאה: השפעת הקנאביס על המוח

אמנם על פי נתונים רשמיים מעט אנשים מתאשפזים כתוצאה מהרעלת קנאביס, אבל אין באמת נתונים רשמיים לגבי מכורים לקנאביס בישראל. זאת, משום שאנשים בדרך כלל לא מדווחים ולא נרשמים בשום מקום בתור מכורים לקנאביס. מדוע? מכיוון שנהוג לחשוב שסם הקנאביס הוא אינו ממכר, מה שבפועל יכול להיראות אחרת לגמרי. ובעוד שאנשים לא ממהרים לטפל בהתמכרות לקנאביס, למשתמשים רבים מפריעה מאוד התלות בצמח הזה. אז אם גם אתם מעשנים קנאביס והתלות בצמח מפריעה לכם, הנה טיפים להתמודדות עם גמילה מקנאביס והתמכרות:

  1. ניתוק סביבתי מהחברים לתקופה מסוימת

ידוע שקנאביס הוא סם חברתי, וגם ידוע שבימינו מאוד קל להשיג אותו דרך מגוון אמצעים שונים. וזו הסיבה לכך שקשה להיגמל מעישון קנאביס, הזמינות של הסם. מכון גמילה מקנאביס יוכל לספק לכם את האפשרות להתנתק חברתית. אל חשש, בכל עת שבה תרצו לעזוב את מכון הגמילה תוכלו לעשות זאת.

  1. לרדת בהדרגתיות בכמויות העישון

אם אתם מעשנים כבד, יהיה כדאי לרדת בהדרגתיות מסוימת. אמנם חלק מהאנשים מעדיפים "לחתוך" את השימוש בקנאביס כמו "פלסטר", אבל הצעד הבריא יותר יהיה בד"כ הפחתת עישון בהדרגה. אם אתם מעשנים 30 גרם בחודש, תורידו בחודש הראשון מספר גרמים, חודש לאחר מכן עוד כמה גרמים וכן הלאה.

  1. גמילה מקנאביס עם תמיכה וצוות

מכון גמילה מקנאביס יהיה מומלץ בעקבות התמיכה שתוכלו לקבל שם. מאחר שתהליכי גמילה מקנאביס עשויים להימשך תקופה מסוימת, יהיה עדיף שתקופה זו תימשך בסביבת אנשים מקצועיים. הצוות הטיפולי יגיע מעולמות הרפואה, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה ועוד.

  1. להבין שההתמכרות לקנאביס היא תוצאה של משקעים שונים

במקרים רבים ההתמכרות לקנאביס היא תוצאה של משקעים רגשיים ונפשיים. ככל שתקדימו להבין שיש שורש מסוים להתמכרות, ככה תוכלו לטפל בכך בהתאם. גמילה מקנאביס תצריך פגישות מול פסיכולוג למשל או עובדת סוציאלית, במהלכן תדונו ותנסו להבין את מקור ההתמכרות.

  1. לא לחשוש – אפשר להיגמל מקנאביס!

הטיפ הכי חשוב הוא: לא לחשוש ולא להילחץ. אם אתם מרגישים שאתם צריכים לעבור גמילה מקנאביס וסמים קלים, ישנם רבים וטובים כמוכם שחולקים את אותה הסירה. ואם אחרים הצחיחו להתגבר על התמכרויות, גם לכם כדאי לנסות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חובבת סריגה? אביזרי סריגה שכדאי להכיר
בעולם היצירה והיצירתיות, קיימת קהילה מסורה של חובבי סריגה אשר נלהבים להפוך חוט פשוט ליצירות מורכבות...
קרא עוד »
ספט 24, 2023
מה עושים לאחר שהבית הוצף?
אולי אחד המצבים הכי לא נעימים שיכולים לקרות לבית שלנו הוא הצפת מים בלתי נשלטת, שיכולה להביא לנזקים...
קרא עוד »
דצמ 08, 2019
עיסוי זוגי פוסט קורונה – כי מגיע לכם להתפנק
אולי הקורונה לא ממש מאחורינו אבל הגל הראשון והמפחיד בהחלט כן. במשך חודשים ספורים הייתם סגורים בבתים...
קרא עוד »
יול 28, 2020