החגים שילדים הכי אוהבים

מהם החגים שהילדים הכי אוהבים? למעשה, הילדים אוהבים את כל החגים. אולם, ישנם חגים שהילדים אוהבים אותם במיוחד. ומהם? פורים, חנוכה, שבועות ול"ג בעומר. לכל אחד מהחגים הללו יש מאכלים ומנהגים מיוחדים, הנצרבים בנפשם של הילדים.

מדוע הילדים אוהבים את חג החנוכה?

אין ספק שהילדים אוהבים את חג החנוכה. אולם מה כל כך מיוחד בחנוכה? אין ספק, שסיפור הגבורה של חג החנוכה מרתק את הילדים. אולם הילדים אוהבים מאוד לשבת עם כל המשפחה ליד נרות חנוכה הדולקים, לאכול לביבות וסופגניות, ולשחק בסביבונים.

חג פורים – החג של הילדים!

אין ספק, שהחג הכי אהוב על הילדים – הוא חג הפורים. כמובן, הילדים אוהבים את סיפור המגילה. אולם הילדים אוהבים מאוד את התחפושות, משלוחי המנות, וסעודת הפורים. כמובן, ילדים רבים אוהבים להגיע בליל פורים מחופשים לבית הכנסת עם רעשנים, ולהרעיש כאשר שומעים את המילה "המן". ביום הפורים, הילדים אוהבים ללכת מחופשים ברחוב, ולתת לחברים ולבני משפחה את משלוחי המנות. קראו על פעילויות לפורים לילדים שאולי עוד לא הכרתם.

שבועות – חג מאכלי החלב

ילדים רבים- אוהבים מאכלי חלב. ולכן, ילדים רבים מחכים לחג השבועות, כדי לאכול בו מאכלי חלב. חלק מהילדים יאכלו מאכלי חלב בריאים. וחלק אחר, יחגגו את החג עם שוקו ומעדני חלב. ההתרגשות והתכונה לקראת שבועות, כבר מורגשת אצל הילדים בתהלוכות הביכורים במוסדות החינוך. בערב חג שבועות, ילדים רבים אוהבים לעזור להוריהם לקשט את הבית בירק.

מדוע הילדים אוהבים את ל"ג בעומר?

ילדים רבים אוהבים סיפורי גבורה, ולכן מקשרים את דמותו של "בר כוכבא" הגיבור, עם חג ל"ג בעומר. הילדים אוהבים להדליק מדורות בליל ל"ג בעומר, ולצלות תפוחי אדמה ומרשמלו במדורה. וכמובן- לא לשכוח להכין בצד "על האש", לחתוך סלט ירקות, לצלות צ'יפס, ולהכניס הכל לפיתה ולאכול. וכמובן- לא לשכוח לשתות בזמן המדורה קולה ושתייה קרה. 

> סדנאות ליצירת שופר בסוכות https://sadnaot.com/workshop/shofar

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

מה מיוחד בשמלות כלה צנועות

כשזה מגיע לקניית שמלות כלה צנועות, הדבר הראשון שכדאי לך לחשוב עליו הוא סוג השמלה שהיית רוצה. אתה יכול לבחור מתוך מגוון סגנונות כגון קו

קרא עוד»

מקומות לODT שכדאי להכיר

פעילות בטבע היא נושא מאוד פעיל לאחרונה. זה תחום עניין המספק לאנשים דרך לחקור יותר את הטבע. לחקור דרכים חדשות לעשות דברים ולפתח לרעיונות חדשים.

קרא עוד»

פחד קהל

אנשים מסוימים עשויים לפחד מנאום בפני קהל כי הם מודאגים ממה שאנשים עלולים לחשוב עליהם. הם גם מודאגים מהלחץ שהם ירגישו כשיצטרכו לדבר מול קהל

קרא עוד»