איך מטפלים בפריצת דיסק?

פריצת דיסק (HD) היא מצב המתרחש כאשר הדיסקים של חוט השדרה נדחסים. המצב יכול להיות בירושה או נרכש. זה עלול להיגרם גם מטראומה כמו נפילה על קרקע קשה או מאמץ. פריצת דיסק היא בליטה באמצע הדיסק. זה יכול להיגרם ממספר דברים, כמו הריון, ניתוח, או אפילו מפציעה. 

מאמר זה מתמקד בפריצת דיסק וכיצד מטפלים בהן באופן כללי ובסופו נדון בכמה מקרים ספציפיים בהם ניתן להשתמש בטכניקה מסוימת.

פריצת דיסק, מה זה אומר? 

פריצת דיסק היא מצב שבו הדיסקים דחוסים ודבוקים זה לזה. ניתן לטפל במצב זה באמצעות ניתוח, אך ניתן לטפל בו גם באמצעות תרופות. הטיפול תלוי באיזו תרופה נרשם למטופל. התרופות הנפוצות ביותר המשמשות לטיפול בפריצת דיסק הן סטרואידים, שעלולים לגרום לתופעות לוואי כמו עלייה במשקל, כאבי שרירים וחולשת שרירים. פריצת דיסק היא דיסק שבלט החוצה במרכזו. זה יכול לגרום לכאבי גב וסיאטיקה.

פריצת דיסק היא דיסק בולט בחלק האחורי של הצוואר. זה יכול להיגרם על ידי פגיעה בעמוד השדרה או מחלה ניוונית. מדובר במצב ניווני המתרחש כאשר הדיסקים בעמוד השדרה שלך נדחסים. זה יכול להשפיע על הגב, הצוואר וחוט השדרה.

איך מטפלים במצב?

הדרך הטובה ביותר לטפל בפריצת דיסק היא באמצעות ניתוח להסרתה או באמצעות ניתוח הנקרא 'פריצת דיסק' או 'כריתת דיסק' כדי להסירו ממקומו על עמוד השדרה. בליטת הדיסק מטופלת בדרך כלל בניתוח להסרתה.

עם זאת, ייתכן שניתוח זה לא יהיה אופציה עבורך אם יש לך בעיות בריאותיות אחרות כגון סוכרת או לחץ דם גבוה. לכן לעיתים כדאי להיעזר במומחים ברפואה המשלימה כמו מומחים באורתופדיה ופיזיותרפיה. טיפול כזה יכול להשפיע על הגב, הצוואר וחוט השדרה. 

הקליקו כאן לתיאום טיפול >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היתרונות הלא מוערכים של פאזלים מיוחדים
חידות מיוחדות, הנחשבות לרוב כמקורות בידור בלבד, טומנות בחובן שפע של יתרונות שלא שמים לב אליהם....
קרא עוד »
דצמ 29, 2023
7 יתרונות של ריהוט חכם
מרהטים את הבית? הנה לכם היתרונות שמאפיינים ריהוט חכם. אולי גם לכם כדאי ללכת לנישה הזו, ולרהט את הבית...
קרא עוד »
יול 22, 2021
פתרונות מחשוב לעסקים – כמה שווה להשקיע
יזמים ועסקים רבים שואלים את עצמם, כמה באמת שווה להשקיע בפתרונות מחשוב. ראשית, חשוב להבין כי יש המון...
קרא עוד »
פבר 28, 2022