טכניקה במשחק מול מצלמה – למה חשוב לעשות את זה נכון?

אחד הכלים החשובים ביותר עבור שחקני קולנוע, תיאטרון וטלוויזיה, היא ללא ספק היכולת לעמוד מול המצלמה ולשחק. על פניו, כל אחד יכול לחשוב שמדובר בעניין פשוט וקל, אך לא כך. מדובר בעניין מורכב ואם לא יודעים כיצד להתמודד איתו בצורה נכונה, קשה מאוד להצליח, קשה מאוד לומר את הדברים, לעשות את המונולוג או לנהל דיאלוג עם שחקנים אחרים. 

משחק מול מצלמה הוא לא דבר פשוט. ישנם הרבה מאוד אנשים שנוטים לחשוב שמדובר בעניין רגיל, שגרתי, בדיוק כמו ניהול שיחה או מונולוג רגיל, אך האמת היא שזה שונה, מאחר והנוכחות של המצלמה יוצרת משמעות אחרת בתהליך העבודה, הרבה פעמים היא מקבלת תשומת לב שעלולה לגרום להתנהלות אחרת לעומת סיטואציה רגילה, בה עומדים מול אדם או אפילו מול מראה ומנסים להציג את הקטע.

זו הסיבה שמשקיעים בקורסים ללימוד משחק, לא מעט זמן וטכניקות ללימוד משחק מול המצלמה. המטרה היא להעניק כלים חיוניים לסטודנטים, כך שהם ידעו איך לעשות את זה בצורה נכונה. למידע אודות סטודיו משחק לילדים

טכניקות שיכולות לעזור במשחק מול המצלמה

ישנן טכניקות שונות שיכולות לעזור, בין היתר, אפשר להשתמש באופציה בה מניחים מצלמה בחדר כל הזמן, עד שהיא הופכת לפריט לא רלוונטי ולא חשוב, כמו עוד פריט בחדר. כך אנחנו לא מתייחסים אליה והיא לא תופסת את תשומת ליבנו. 

טכניקה אחרת היא לעמוד כל הזמן מול המצלמה, לשחק, לצלם ואז לראות מה בדיוק יצא, שוב ושוב, עד שמגלים איך מבצעים את הדברים בצורה אופטימאלית. עוברים שוב ושוב על אותם דברים בשביל להצליח לבצע את התפקיד בצורה מושלמת. כך יוצרים משחק אמיתי ואותנטי באופן מושלם. לפרטים בנושא קורס קיץ לנוער

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
7 יתרונות של ריהוט חכם
מרהטים את הבית? הנה לכם היתרונות שמאפיינים ריהוט חכם. אולי גם לכם כדאי ללכת לנישה הזו, ולרהט את הבית...
קרא עוד »
יול 22, 2021
ייעוץ שיווקי לעסקים – תחשבו קדימה
ייעוץ שיווקי הוא תהליך שיכול לעזור לעסקים להפיק את המרב מתקציב השיווק שלהם. יועצי שיווק לא נשכרים רק...
קרא עוד »
פבר 28, 2023
איך בוחרים מקום לבת מצווה?
חיפוש מקום לבת מצווה יכולה להיות משימה מתישה ביותר, והסיבה לכך היא שהמקום המיועד לאירוע צריך להתאים...
קרא עוד »
מאי 29, 2022