איך נעשה איבחון פסיכולוגי?

אבחון פסיכולוגי הינו כלי מקצועי אשר מאפשר לנו לזהות בעיות שונות אם הן קיימות. כמו כן מאפשר איבחון פסיכולוגי להתאים למטופל את הטיפול הנכון שיכול להועיל לו. חשוב להיות מודעים לחשיבות האבחון הזה. שכן לא פעם בעיות פסיכולוגיות אינן מאותרות, וכתוצאה מכך הן אינן מטופלות כראוי. כתוצאה מכך עלולה הבעיה להחמיר. 

כך מבצעים איבחון פסיכולוגי

האיבחון הפסיכולוגי מורכב מכמה חלקים. הללו נועדו למפות את מבנה האישיות של המטופל. וזאת במטרה לזהות את הדינמיקה האישית שלו. האיבחון כולל מספר מבחנים ומבדקים אשר בוחנים את האישיות שלו ואת ההתנהלות שלו. האיבחון כולל היבטים שונים שיחד הם יוצרים תמונה שלמה בעניין האישיות של הנבדק. בין היתר הוא עובר תשאול בנושאים שונים, וגם ההתנהלות שלו בזמן המבדק נבדקת. כמו כן הסביבה הקרובה של הנבדק לוקחת חלק באיבחון. בהתאם לכל הנתונים שנאגרים מתקבלת התמונה במלואה.

לערוך איבחון מקצועי ומקיף

חשוב מאוד לערוך את האיבחון בצורה מקיפה ומקצועית על מנת להגיע למסקנות נכונות. חשוב להיות מודעים לכך שאיבחון פסיכולוגי מקצועי עלול להתמשך זמן מה, גם העלות שלו בלתי מבוטלת. אבל תמיד עלינו לדעת כי אבחון הבעיה היא חצי הדרך. לכן חשוב מאוד לפנות בעת הצורך לאיבחון, ולבצע אותו אצל המקצוענים בתחום. כך ניתן לגלות בעיות קיימות, להתאים טיפולים הולמים ולקצר את הדרך לפתרון בעיות קיימות. קראו בהרחבה על טיפולים פסיכולוגיים במכון סול.

לטפל בהתאם להמלצות

לאחר אבחון פסיכולוגי מקבלים כלים והמלצות. הללו נועדו לכוון את הנבדק לצעדים הנכונים שעליו לבצע כדי לרפא את הקשיים ואת הבעיות שלו. המטרה הינה אחת – לעזור לו לחיות בשלום עם עצמו ועם הסביבה שלו. השיטות כיום מגוונות והן בהחלט עשויות להביא תועלת מרובה במצבים שונים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו