עו"ד תכנון ובניה – באיזה מקרים נצטרך לפנות אליו?

תכנון ובניית נכסים חייבים להיערך בהתאם לחוקי הבנייה הרשמיים. כל חריגה מהם מזמינה בעיות רבות שחלקן מורכבות מאוד. לכן, יש צורך לערוך כל פרויקט כזה עם חשיבה מוקדמת הכוללת קבלת ייעוץ מקצועי מטעם עו"ד תכנון ובניה מנוסה בתחום.

עורך דין יכול לייעץ, לנהל משא ומתן עם נציגי רשויות מקומיות, להגיש טפסים ובקשות, לנהל מעקב אחריהם, וכמובן, ללוות ולייצג את הלקוח ככל הנדרש ולאורך כל תהליך הפרויקט. מעורבותו עשויה לחסוך זמן רב, כספים ועוגמת נפש מיותרת.

תחומי ייעוץ

נשאלת השאלה באיזה מקרים ניתן לפנות אליו? מדובר במקרים רבים שחלקם נחשבים למורכבים מאוד:

  1. מתן חוות דעת משפטיות בתחום.
  2. ייצוג בהגשת התנגדויות לתוכניות מפורטות ובקשות להקלה.
  3. ייצוג בעת הגשת ערר על החלטות מוסדות התכנון בנוגע לאישור תוכניות, בקשות להיתרי בניה, להקלות, לשימוש חורג וכדומה.
  4. ייצוג בעתירות מנהליות לבתי משפט לעניינים מנהלים.
  5. ייצוג בתביעה לפיצוי בגין ירידת ערך מקרקעין.
  6. הגשת התנגדויות לתוכניות פרצלציה של מקרקעין.
  7. ייצוג בהליכים משפטיים שונים הנוגעים למפגעים סביבתיים ומטרדים.

בקשות מגוונות ומחלוקות שונות

ניתן לראות כי התחום הינו ומקיף. במרבית המקרים, מדובר על בקשות לאישור תוכניות אשר חלקן מסורבות בגלל סיבות כאלו ואחרות. יש מצבים בהם נוצרות מחלוקות בין בעלי נדל"ן והרשות המקומית, בין בעלי מגרשים הגובלים יחד ועוד. לא תמיד הרשות המקומית מאשרת תוכניות.

יש מצבים בהם מבקשים הקלות וחריגות, לעיתים, נוצרות פגיעות כספיות בבעלי נכסים עקב מפגעים של הרשות המקומית, ירידת ערך מקרקעין בגלל פעילות שלה ועוד. מומלץ לקבל ייעוץ של עורך דין בעל מוניטין בתחום. עורך דין אלעד ויסטוך הוא בעל ידע רב וניסיון עשיר אותם ינצל לטובת לכל לקוח.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

מה מיוחד בשמלות כלה צנועות

כשזה מגיע לקניית שמלות כלה צנועות, הדבר הראשון שכדאי לך לחשוב עליו הוא סוג השמלה שהיית רוצה. אתה יכול לבחור מתוך מגוון סגנונות כגון קו

קרא עוד»

מקומות לODT שכדאי להכיר

פעילות בטבע היא נושא מאוד פעיל לאחרונה. זה תחום עניין המספק לאנשים דרך לחקור יותר את הטבע. לחקור דרכים חדשות לעשות דברים ולפתח לרעיונות חדשים.

קרא עוד»

פחד קהל

אנשים מסוימים עשויים לפחד מנאום בפני קהל כי הם מודאגים ממה שאנשים עלולים לחשוב עליהם. הם גם מודאגים מהלחץ שהם ירגישו כשיצטרכו לדבר מול קהל

קרא עוד»