מיונים למודיעין – מה זה כולל?

מיונים למודיעין

אין ספק שאחד המקומות בו רוצים לשרת לא מעט צעירים וצעירות אחרי גיוסם לצבא, הוא חיל מודיעין. יש לכך הסברים רבים. החל מהעובדה שמדובר במקום אשר מציע מגוון תפקידים מאוד אטרקטיביים, לא מדובר בהכרח בשירות קרבי אך הוא בהחלט שירות חשוב, וכן ישנם תפקידים מסוימים אשר יכולים לייצר בסיס לקריירה איכותית, בין אם זה בצבא ובין אם זה באזרחות.

באופן טבעי, גם הצבא מחפש נערים ונערות איכותיים לפני צבא, ברמה גבוהה עם ציונים טובים, אשר יוכלו לשרת בתפקידים בחיל המודיעין בצורה הטובה ביותר. לחיל יש מגוון רחב של תפקידים, והוא דואג לייצר מבחנים ומיונים רלוונטיים, על מנת שנערים ונערות מתאימים יוכלו להתקבל אליהם. 

לפני שנסביר אילו מיונים נערכים, חשוב להבהיר לחיל המודיעין חשוב שיגיעו אך ורק האנשים הרציניים והאיכותיים ביותר, לכן החיל עורך שורה של מיונים ברמה הגבוהה ביותר, מתוך מטרה בסופו של דבר, לגייס את האנשים הנכונים לתפקידים המתאימים.

אילו מיונים  נערכים לחיל המודיעין?

הרעיון של מיונים למודיעין, הוא לייצר כלים בעזרתם אפשר לאבחן מי יכול להתאים לתפקידים שונים בחיל ולאילו תפקידים. המבחנים כוללים בין היתר, קטעים בהבנת הנקרא, הבנת הנשמע, הבנה של הוראות מסוגים שונים, מבחנים עם מספרים, אנלוגיות, זיכרון, לוגיקה, מבחנים בשפות (אנגלית ושפות אחרות), ידע בפוליטיקה, מתמטיקה, תפיסה מרחבית, מכניקה ועוד שורה ארוכה של מבחנים מסוגים שונים. 

צריך להבין, מאחר והתפקידים בחיל מודיעין הם מאוד רחבים ומגוונים, אזי שהמטרה היא לא רק לבחון דבר אחד, אלא המטרה היא לבחון מגוון נושאים שונים, בצורה כזו, קל יותר להגיע לתוצאה המיוחלת, כלומר, למצוא את האנשים המתאימים ביותר לכל אחד מהתפקידים. הם יעברו הכשרה בשביל לשמש באותו תפקיד מיועד. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מידיבוס – היתרונות של רכב זה
עולם הנסיעות של היום הוא מאוד מגוון. יש אנשים שמתניידים בקלנועית, כאלה שנוח עבורם להתנייד באופניים...
קרא עוד »
אפר 26, 2020
הצעות ליום נישואין
במהלך השנה כל זוג נשוי חווה יחד אינספור אירועים ורגעים, אך יש רק יום אחד בשנה שהוא מוקדש כולו להם...
קרא עוד »
אוק 31, 2022
עבודה אקדמית – מאיפה להתחיל
כאשר ניגשים לכתוב עבודה אקדמית עליכם לוודא כי אתם מתחילים בראש ובראשונה באיסוף מידע וחשיבה על שאלת...
קרא עוד »
אוק 10, 2020