החשיבות במשחקי קופסא לילדים

כל ילד צריך לשחק, כל ילד צריך לקדם את היכולות שלו ולהתפתח במהלך שעות המשחקים שלו. משחקי קופסה מסייעים בכך מאוד, והם מקדמים את הילד במישורים שונים. הבה נמנה את התועלות שיש במשחקי קופסה, ולמה כדאי להשקיע ולרכוש לילדים משחקי קופסא לרוב.

אלו היתרונות הבולטים של משחקי קופסא לילדים

  • חשיבה – יש לא מעט משחקי קופסא שמקדמים חשיבה אצל הילדים. הילד צריך להפעיל את הראש ולאתגר את עצמו עם משימות מורכבות. החשיבה הזו משפרת מיומנויות ומקדמת תהליכי למידה אצל ילדים.
  • חברה – במשחקי קופסא שכוללים יותר משחקן אחד, המשחק טומן בחובו גם התמודדות חברתית. זו מקדמת יכולות ומשפרת את האינטראקציה החברתית. הוא לומד להמתין בסבלנות לתורו, טועם את טעם האכזבה והכישלון. לומד לשמוח עם החבר שמנצח וכן הלאה.
  • מהירות תגובה וזריזות- משחקי קופסה רבים מעודדים את המשחקים לבצע פעולות במהירות, להגיב לשינויים ולבצע משימות תוך פרק זמן קצר ככל האפשר. האתגר הזה מפתח את מהירות התגובה ומשפר את הזריזות של הילד. הוא לומד לבחור, לקבל החלטות וגם לעמוד מאחורי זה באחריות.
  • תעסוקה חיובית – כמה פשוט, ככה חשוב. משחקי קופסה הם תעסוקה חיובית ונעימה שמושיבה את הילד בריכוז למשחק מהנה ומקדם. האווירה שלווה ונינוחה, והילד שוקע בתוך משחק שמעסיק אותו לפרק זמן מסוים של ריכוז בהנאה מרובה.

כל ילד צריך לשחק, כל ילד צריך להכיר משחקי קופסא שונים כדי להרחיב אופקים וללמוד לאתגר את עצמו באופנים שונים. חשוב לבחור משחקים שמתאימים לילד מבחינת היכולות הנוכחיות שלו ומבחינת המטרה של המשחק. כך הוא ינצל את הזמן של המשחק לצורך פיתוח מיומנויות ורכישת יכולות. כל זה בהנאה ועם הרבה עניין ומוטיבציה.

ג'ירפה – הבית שלכם לצעצועי התפתחות ולמשחקים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו