פעילות ODT לנוער חרדי

משחקי רצפה

פעילות ODT לנוער חרדי מותאמת לצרכי מגזר אוכלוסייה זאת. ראשית, היא נפרדת לבני שני המינים, ובנוסף, מאפייניה יהיו שונים מעט מאלו המיועדים למגזר החילוני, או אפילו הדתי המסורתי. המטרות לשמן עורכים את כל הפעילות הן בעיקרן זהות וכוללות הקניית ערכים שונים באמצעות סדנאות ומשחקים. רובם נערכים בסביבה החיצונית ולא בתוך מבני המוסד החינוכי בהם הם לומדים. האווירה המשוחררת, המשחקים ההומוריסטיים, המאתגרים והמהנים יוצרים סיטואציות שאינן שגרתיות, ודרכן מקנים למשתתפים את הערכים הרצויים. יחד עם זאת, ניתן לקיים אירועים אלו גם באולמות ספורט ובחללים גדולים אחרים.

עבודת צוות

הפעילות מאופיינת בעיקרה בעבודת צוות כאשר כל הקבוצה מחולקת לקבוצות משנה. כל נער יזכה לתשומת לב אישית ואף יכול להביא לידי ביטוי את תכונותיו, יכולותיו, כישוריו והידע שמצוי אצלו. כך הוא יכול להשפיע בכיוון מסוים. חברו לקבוצה תורם בדרך אחרת וכך מתגבשת עבודת צוות עד להשלמת המשימה העומדת בפני הקבוצה. כל אלו תורמים לסיפוק אישי רב, ללכידות חברתית ועוד. החוויות הללו מספקות רווח רב לכל אחד אשר, בסופו של דבר, בא לידי ביטוי בכיתות במהלך השיעורים. כל אחד לומד להכיר את רעהו טוב יותר ומתפתחת דינאמיקת הכרויות מעמיקה יותר.

משחקים מגוונים

המשחקים וההפעלות למגזר הנ"ל יכולים להיות משחקי רצפה וחשיבה, קופסה, כדור, בנייה והרכבה, ספורט, וכן, דוכני קליעה למטרה, פאזלים, מעגלי תיפוף ומשחקים אחרים בהם יש צורך לעמוד במשימות מגוונות.  כל הפעילות תלווה במוזיקה מתאימה ובאווירה הדרושה תוך התחשבות בצורכי המשתתפים.  הצוות המלווה יקפיד על בחירת המשחקים המתאימים ביותר לכל קבוצה. מומלץ ליצור קשר עם חברה בעלת מוניטין אשר פועלת רבות בקרב המגזר החרדי. מנהליה יודעים למצות את המרב מכל סדנא כזאת לטובת כל משתתפיה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משמעות הצבעים בלוגו
לוגו מעביר מסר. הוא מגלם איכויות שמשתהות במוחם ובראשם של קהל היעד שלכם. לבחירת צבעי הלוגו ישנה השפעה...
קרא עוד »
ינו 19, 2021
סדנאות יצירה לאירועים
סדנאות יצירה הן דרך מצוינת לקבל רעיונות חדשים וללמוד מיומנויות חדשות בתחום המומחיות שלך. הם יכולים...
קרא עוד »
ספט 03, 2022
טיפול בקסנטלזמה – המדריך המלא
אחד מן האזורים שהכי בולטים בשעה שבה אנחנו מתשרים עם אדם אחר הוא העיניים. באופן די ברור בשיחה מול אדם...
קרא עוד »
אוק 21, 2021