למה מבוגרים מפחדים מרופאי שיניים

חרדה דנטאלית היא חרדה מוכרת וידועה. רבים הם המבוגרים הסוחבים אתם את החרדה הזו והם מתקשים להיגמל ממנה.

האמת היא שהמקור לפחד הזה הוא בדרך כלל היא הפרימיטיביות של רופאים מסוימים בעבר שטיפלו במבוגרים של היום כאשר הם היו ילדים.

הרופאים לא ניהלו דיאלוג עם הילדים. הם טיפלו בהם בלי יותר מידי הסברים וכך גדל לו דור החרד מטיפולי שיניים.

מה עושים עם חרדה דנטלית?

החרדה הדנטלית היא חרדה שמונעת מאנשים (מבוגרים !) לפנות אל מרפאת השיניים לצורך ביצוע ביקורת תקופתית. גם כאשר כואבת להם השן הם דוחים את הטיפול מתוך תקווה שהדבר יסתדר מאליו. הם מנסים לשכנע את עצמם שהכאב חלף והיה זה סתם משהו זמני.

אבל כאשר הבעיה ממשיכה להעיק וכאב השיניים מחריף, אי אפשר להחליט שאוכלים רק בצד אחד וכאבי השיניים כבר מזמן לא רק מציקים בשעת האוכל, הם מתקשרים אל מרפאת השיניים לובנדנט ומבקשים לקבוע תור. כאשר הם יוצאים למרפאת כאשר הם יוצאים למרפאת השיניים הם צועדים לשם כמי שכפאו שד. הם חווים את התופעות המוכרות בהתקפי חרדה כמו זיעה קרה, דפיקות לב והם נאלצים להתגבר על כך ולפתוח את הפה מול רופא השיניים. למעשה הטיפול הוא לא באמת נורא כפי שהם חשבו אך החרדה חזקה מהם.

מתגברים על הפחד

האמת היא שהפחד והחרדה הדנטלית היא לא גזירה משמים שצריך להשלים אתה. יש מה לעשות על מנת להיפטר מהחרדה.

ישנם רופאי שיניים מיוחדים אשר כל מטרתם היא לפתור את הבעיה עבור מבוגרים שרוצים חיוך מושלם ביום אחד למשל אך סובלים מחרדה דנטלית. הם מסייעים להם להתגבר על החרדה ולעלות על כיסא הטיפולים ללא דפיקות לב וללא חרדות.

טיפול שיניים – זה לא נורא

אז לא אמרנו שטיפול שיניים זה לא דבר כואב. אך בהחלט אפשר לומר כי לא מדובר בטראומה קשה  מידי ובכאב שאי אפשר לסבול אותו. בעזרת רופאי השיניים המומחים שיש לנו היום, ניתן בהחלט ללמוד להתגבר על החרדה ולהגיע אל מרפאת השיניים ללא חשש וללא קושי.

שווה לנסות.

אולי יעניין אתכם לקרוא על רפואה משלימה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

איך בוחרים קוסמטיקאיות

איך בוחרים קוסמטיקאיות

כשאנחנו נדרשים לשירותיו של איש מקצוע או אשת מקצוע, הרי שישנם פרמטרים מסוימים שעלינו להקפיד עליהם, זאת על מנת שנוכל למצוא את האדם המתאים עבורנו,

קרא עוד»