אילו משחקים מתאימים למוטוריקה עדינה

כל הורה רוצה לפתח את הילד שלו ולהשקיע בו כל מה שרק אפשר על מנת שהוא יהיה ילד כשרוני, ילד מפותח וילד שיצליח בחיים.

הרבה מאוד מכל זה טמון בהתאמה נכונה של משחקים שנועדו לפתח את הילד.

ישנם מגוון צעצועים לתינוקות באתר מרמלדה כמו משחקי חשיבה, ישנם משחקים לפיתוח המוטוריקה הגסה ויש את אלו שמחזקים את המוטוריקה העדינה. אנחנו כאן על מנת לדון על המשחקים שיחזקו את הילד מבחינת המוטוריקה העדינה.

משחקי השחלה

משחקי השחלה אלו הם משחקים שמחזקים ומשפיעים מאוד על המוטוריקה העדינה של הילד. הוא צריך לאחוז את החלקים בקצות האצבעות ולעיתים, אם מדובר בחלקיקים קטנים ממש, הרי שיהיה עליו לאחוז אותם באחיזת פינצטה. מדובר בהחלט ביכולת נרכשת שאמורה להגיע עם הגיל.

הדבקת מדבקות

הפעולה הפשוטה של הדבקת מדבקות היא לא פעולה כל כך פשוטה. אם נפרוט את הפעולה לפרוטות נגלה כי בהחלט יש צורך בעדינות ויכולת לשלוט על קילוף מדויק של המדבקות ועל שליטה על המדבקה שהיא לא תתקמט תוך כדי ניסיונות ההדבקה על הדף. כאשר נותנים לילד מדבקות יש לתת לו בתחילה מדבקות גדולות.

החל מגיל שנה וחצי אפשר ללמד את הילד להדביק מדבקות גדולות ואט אט כאשר הוא ירכוש מיומנות, אפשר יהיה ללמד אותו לשלוט גם על מדבקות קטנות יותר.

פטריות

השחלת פטריות אל תוך לוח עם חורים, משכלל גם כן את המוטוריקה העדינה ואת היכולת לשלוט על האצבעות בצורה טובה יותר. ניתן למצוא משחקים כאלו בכל חנות צעצועים.

משחקי הרכבה

משחקי הרכבה עדינים כמו קליקס, אבני לגו קטנים וכדומה, דורשים גם כן מוטוריקה עדינה ויכולת לשלוט על הרכב מדויקת ועדינה.

אי אפשר לבצע את המלאכה בלי שתהיה שליטה ויכולת  מבחינת המוטוריקה העדינה. את זה בדיוק יפתח הילד כאשר הוא יתנסה שוב ושוב במשחקים מהסוג הזה כאשר ההצלחה שלו תעודד אותו להמשיך ולנסות עוד ועוד.

ילד שמעניקים לו את האפשרות להתפתח תוך כדי משחק כאשר העולם הצבעוני מושך ומגרה אותו לשחק, הוא ילד שאכן יוכל לגדול כשרוני, מפותח, עם יותר יכולות והוא גם יוכל להצליח בחיים הרבה יותר.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

טיפולי פנים

טיפולי פנים

כל אחת צריכה מידי פעם להגיע לטיפול פנים מפנק אצל קוסמטיקאית מוסמכת. ישנן נשים שמקפידות על שגרת טיפוח הכוללת הסרת איפור ומריחה של קרם פנים

קרא עוד»
קונים אופניים מיד שנייה

סיורים בנווה צדק באווירה אחרת

השכונה היהודית הראשונה שהקומה מחוץ לחומות יפו מוכרת בשם נווה צדק. השכונה הוקמה במטרה להרחיב את גבולות היישוב היהודי, ולאפשר לכל העולים ולאוכלוסייה המקומית להתגורר

קרא עוד»