חשיבותם של מתקנים לגני שעשועים

מתקני שעשועים הם חלק מרכזי בבריאותם וברווחתם הכללית של הילדים. הם מספקים לילדים הזדמנויות לחקור, לשחק, ללמוד ולגדול. מתקני שעשועים הופכים פופולריים יותר מכיוון שהם מספקים הטבות הן לילדים והן לקהילה בכללותה. הם יכולים לשמש מקום לילדים ללמוד מיומנויות חדשות ובמקביל ללמוד כיצד לתקשר עם אנשים אחרים בצורה חיובית. היו הרבה מחקרים שמראים שילדים שמשחקים בחוץ נוטים יותר להיות בריאים ובעלי ציונים טובים יותר מאלה שלא.

איך מתקנים לגני שעשועים מקדמים מיומנות חברתיות?

הרבה אנשים מאמינים שגני שעשועים יכולים לשמש ככלי בעזרה לילדים ללמוד מיומנויות חברתיות, כמו איך לשתף, להתחלף ולשתף פעולה עם אחרים. ניתן לראות במגרשי משחקים מקום ללמד ילדים כיצד לבנות חברויות. אמנם מגרש המשחקים אינו הכלי היעיל ביותר להוראת יכולת חברתית, אך הוא חלק מגישה רב-פנים לשיפור החברתי שילדים נוטים להצליח יותר כשהם פוגשים ילדים אחרים פנים אל פנים.

בטיחות מתקנים לגני שעשועים.

בטיחות של מתקני שעשועים היא אחד הדברים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בעת תכנון או הקמת מגרש משחקים. יש לעצב אותו בצורה כזו שלא יגרום לפציעות או סכנות לילדים המשתמשים בו. לדוגמה, כאשר ילד נופל ממגלשה, הוא עלול להכות את ראשו בקרקע. ישנן דרכים רבות למנוע את זה, הדרך הנפוצה ביותר היא להשתמש ברתמות בטיחות המחוברות למגלשה כדי שהילד לא יוכל ליפול דרכה. דרך נוספת היא לבנות מחסום סביב ציוד המשחקים כך שילדים נוטים פחות ליפול ממנו ולהיפצע בתהליך. 

אך עדיין החלק החשוב ביותר בבטיחות במגרש המשחקים הוא התכנון והבנייה של מגרש המשחקים. בשנים האחרונות הממשלה הטילה תקן שיחייב את מגרשי המשחקים לעמוד בדרישות בטיחות פיזיות מסוימות וזה מפחית בצורה משמעותית את הסיכון.

לקטלוג שלנו >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך עריכה ספרותית עוזרת לספר שלך?
אנשים רבים רוצים להגשים חלום לכתוב ספר ולכבוש את העולם. אך מעטים מאוד הם האנשים שכתבו ספרים ומעטים הם...
קרא עוד »
מרץ 31, 2021
חולמים על השתלות שיער? בואו להגשים את החלום
אז החלטתם לשים סוף להתקרחות וללכת לעשות השתלת שיער? יש כמה דברים שחשוב לדעת רגע לפני שמפקידים את שיער...
קרא עוד »
אוק 20, 2021
משחקי לגו לילדים
אם יש לכם ילדים אתם בוודאי יודעים שמשחקים ממלאים את הזמן שלהם ומספקים להם לא מעט הנאה. החל מגיל צעיר...
קרא עוד »
אוג 12, 2020