למי צריך לפנות כדי לרשום פטנט

למי צריך לפנות כדי לרשום פטנט

בשנים האחרונות כמות ההמצאות והפטנטים שנרשמו, עלו באחוזים מסוימים ורשמו עליה גדולה. בעשור האחרון, כל אדם שהמציא רעיון שניתן ליישום ושמספק פתרון לציבור חייב לרשום אותו במשרד הפטנטים. רעיון שנולד מחיבה לתחום מסוים, מכאב, או סתם מפיתוח חדשני ותרומה לעולם חייב לעבור את האישורים והאנשים הנכונים. במאמר זה, נעדכן אתכם למי כדאי וצריך לפנות בכדי לרשום פטנט.

רשות הפטנטים

רשות הפטנטים היא גוף שנועד להגן על היוצרים וממציאי הרעיונות. כל רעיון חדש חייב לעבור אצל רשות הפטנטים במחלקת ה- PST, כל בקשה שתקבל אישור צריכה לעבור דרך המחלקה הפנימית. לרשות הפטנטים יש 7 מחלקות, וכל מחלקה אחראית על נושא אחר. אם יש לכם רעיון חדשני, תצטרכו להגיש אותו לבחינה אצל רשות הפטנטים – זה מחייב ונדרש.

עורכי פטנטים ועורכי דין

עורכי פטנטים ומשרדי עורכי דין, הם חברה פרטית ולא משויכת לממשלה או לגוף בכיר. פניה למשרד לעריכת פטנטים יעלה את הסיכויים שלנו לקבלת אישור. למשרדי הפטנטים יש ניסיון באישורים ובקשות בשלל נושאים. פניה לעורך כזה או אחר, יעלה את הסיכויים שלנו ויטפל לנו בכל הנושא. לעומתם, פניה לעורכי דין יעניק לנו מקום שבו נוכל לשאול מבחינה משפטית – מה מותר ומה אסור, ולקבלת תמונה רחבה אודות הנושא. אם נרצה להתנהל מבחינה משפטית, נהיה חייבים לשכור משרד לעריכת דין.

משרד המשפטים

משרד המשפטים הוא גוף ממשלתי שמטפל בכל הסוגיות בבתי הדין והמשפט. אם נרצה לברר את חוקיות הפטנט, נצטרך להתייעץ עם משרד המשפטים ועם עורכי דין לגבי הנושא. לא משנה איזה רעיון תרצו להפוך לפטנט, לפעמים אנו נדרשים להתנהל מבחינה משפטית. בכל הקשור לדיונים ודברים משפטיים "משרד המשפטים" יעניק לנו את הבית לכל השאלות הנדרשות. כאשר אנו פונים למשרד המשפטים רצוי שיהיה איתנו עורך דין מקצועי.

לסיכום

במאמר זה, פירטנו את שלושת הדרכים שבהם נדרש לפנות בעת רישום פטנט חדש או עריכתו. רשות הפטנטים, משרד המשפטים, עורכי דין ועורכים פטנטים, הם הדרכים הכי אידאליות לרשום את הפטנט בצורה חוקית ונכונה. בכל שאלה אתם מוזמנים לפנות אלינו, כץ פרזנטי ושות', ישמחו לתת לכם מענה נכון ומדויק – ניתן למצוא מידע נוסף על רישום פטנטים באתר כץ פרזנטי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפים פנימיים: מה שאתה צריך לדעת לפני שבוחרים מכשירי חשמל איכותיים
כאדם שקוע עמוק בעולם מוצרי החשמל, אני מבין את החשיבות של קבלת החלטות מושכלות בכל הנוגע לבחירת מוצרים...
קרא עוד »
פבר 13, 2024
ממי כדאי לקנות עבודות סמינריוניות
אחת מהעבודות המורכבות והקשות ביותר, אך יחד עם זאת גם המשמעותיות ביותר בחייו של כל סטודנט היא ללא ספק...
קרא עוד »
מרץ 30, 2020
נעדרים מעבודה? אולי גם אתם זכאים להחזר מס
כשמתחילים עבודה אצל מעסיק חדש, נהוג לשאול את העובד האם הוא מועסק במקום עבודה נוסף, או שהוא עבד במקום...
קרא עוד »
ינו 21, 2020