השימושים הקיימים בגומיות התנגדות

מכשירי כושר ביתיים

אימוני קרוספיט נועדו לחזק בו זמנית כמה מערכות בגוף וכן לאפשר למתאמן לפתח סיבולת, גמישות זריזות ותכונות חיוביות נוספות. האימונים משלבים בין כמה צורות כושר ודורשים גם ציוד ייעודי. דרשות הקושי באימון משתנות בהתאם ליכולות האינדיבידואליות, ולגומיות התנגדות, המכונות גם "רצועות התנגדות"  יש תפקיד חשוב באימונים מסוג זה. הגומיות מסייעות בתרגילי קרוספיט שונים כמו מתיחות ותרגילי מתח. לכן בחירת גומיות נכונה הכרחית עבור אימון אפקטיבי ואילו בחירה שגויה עלולה להוביל לשחיקה מהירה של הגומיות ולוויתור על השימוש בהן. לכן חשוב לרכוש גומיות התנגדות אך ורק מיצרנים מוכרים ולא להתפתות למבצעים והוזלות. 

איך הגומיות מועילות לאימון

גומיות התנגדות נועדו למעשה לחסוך לנו את הצורך במכשירי כושר ביתיים. אלה מכשירים יקרים ודורשים חלל מתאים ותחזוקה שוטפת, ולכן אינם מתאימים לדירות רבות.  גומיות ההתנגדות, לעומת זאת, ניתנות לאחסון בצורה פשוטה וניתן להעביר אותן ממקום למקום. הן יוצרות התנגדות, כלומר תחושה של הרמת משקל, לגוף שלנו, וזאת כדי להכריח אותנו לאמץ את השרירים. הגומיות קיימות במגוון צבעים ונוכל לבחור אותן לפי הטעם האישי . הן עשויות מלטקס וככל שהרוחב עולה כך עולה גם דרגת ההתנגדות. הגומיות מגיבות בהתנגדות אשר משתנה לפי אורך התנועה, בניגוד למשקולות שהתנגדותן קבועה, וכך מאפשרות אימון ברמת קושי משתנה. 

הכנת תרגילים עבור גומיות התנגדות

בעזרת גומיות ההתנגדות ניתן כאמור לבצע מגוון רחב של תרגילים, ולכן הן מיועדות להתאמה אישית. כל מתאמן יכול לבחור את התרגילים שהוא מוצא לנכון לבצע כדי להשיג את המטרות שבחר, כמו פיתוח סיבולת, גמישות וגם עיצוב וחיטוב הגוף. את הגומיות אפשר אמנם להכין בבית אבל רצוי לרכוש מספק אמין ומחומרים איכותיים, וגם תוכלו לקבל ממנו טיפים לגבי הגומיות שיתאימו לכם. בעזרת הגומיות ניתן לבצע תרגילי כיפוף ומתיחה שונים, וגם לעלות על מכשיר מתח. בחירת גומייה לעליית מתח תלויה בכושר האישי וככל שהגומייה עבה יותר כך העומס על השרירים יפחת. הבחירה בגומייה הנכונה תלויה בתחושה האישית ובכמות העליות שאנו מעוניינים לבצע על המתח. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תפילה במירון
ברחבי העולם יש מקומות קדושים. אלו מקומות מיוחדים שיש להם סגוליות מיוחדת ושם נענות התפילות באופן יוצא...
קרא עוד »
אפר 06, 2020
החלקות השיער המובילות ב2020
בשנים האחרונות אנחנו רואים שכל הנושא של החלקת שיער זוכה להתעניינות רבה מאוד. לכן טבעי שגם אתן, כמו כל...
קרא עוד »
יול 08, 2020
קייס לקונטרולר של DJ
קייס לקונטרולר של DJ הוא נרתיק מגן אשר נועד להתאים לצרכיו של DJ. הוא מציע הגנה לציוד היקר של התקליטן, כמו...
קרא עוד »
אפר 23, 2023