אורתופד ספורט – באילו מקרים נצטרך אותו?

קהל היעד של אורתופד ספורט מורכב מספורטאים חובבנים וספורטאים מקצועיים אשר סובלים מבעיה אורתופדית קלה או מורכבת. רופא זה המומחה בתחום רפואת ספורט אורתופדית מקבל פניות הקשורות אל השריר או השלד וזאת למטרת אבחון הבעיה ממנה הספורטאי סובל ומתן טיפול מתאים.

אורטופד ספורט – כרטיס ביקור

אורטופד ספורט הוא אותו אדם שסיים בית ספר לרפואה, התמחה באורתופדיה ולאחר מכן עבר לאורתופדית ספורט. מומחה זה מודע לסוגים שונים של פציעות ספורט והפתרון החדשני והמתאים ביותר להתמודדות עם כל פציעה ופציעה. בנוסף, הוא מורגל לעבוד עם צוות שלם המהווה את המערכת התומכת של הספורטאי, צוות הכולל לרוב רופאים, מאמנים, תזונאים ופיזיותרפיסטים.

מתי תצטרכו אורטופד ספורט?

אם אתם ספורטאים אשר חווים כאב כלשהו או פציעה יש לפנות אל אורתופד ספורט וזאת על מנת שיאבחן את הבעיה, יציע את הטיפול המתאים וימנע החמרה במצב. יש ספורטאים אשר פונים אל אורתופד פרטי משום פציעות ספורט ספציפיות הקשורות אל עומס יתר ואילו אחרים נמצאים במעקב של מומחה זה משום בעיה כרונית או פציעת עבר המצריכה שיקום או ביקורת תקופתית. 

טיפול בבעיות של ספורטאים

ספורטאים פונים אל אורתופד ספורט משום סוגים שונים של פציעות או בעיות כרוניות, כמו למשל שחיקה של הסחוס, קרע במיניסקוס, קרע ברצועה הצולבת הקדמית, פריקת פיקה, קריעה בגיד הארבע ראשי, פריקות כתף ועוד. נכון להיום יש אורתופדים אשר מציעים למטופליהם טיפולים חדשניים פורצי דרך כמו למשל טיפולים אורתו ביולוגיים.

טיפולים בהם משתמשים בגופו של הספורטאי למטרת טיפול בפציעה שלו, וזאת משום שלעיתים הגוף מאיץ את תהליך הריפוי. טיפול זה עוזר גם למצבים כרוניים וניתן לשלב אותו עם טיפול ניתוחי. בנוסף, משתמשים לעיתים בזריקות PRP שעיקרן מיצוי נוזל הפלסמה מדמו של הספורטאי למצבים של קרע בגיד, לקרע מיניסקוס, לרצועה הצדית בברך ועוד. 

נכון להיום ניתן לטפל בפציעות ספורט באמצעים חדשניים ולכן חשוב לברר טרם הגעה אל האורתופד מהן שיטות הטיפול שלו וזאת מלבד ניתוחים זעיר פולשניים וניתוחים סטנדרטיים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

מה מיוחד בשמלות כלה צנועות

כשזה מגיע לקניית שמלות כלה צנועות, הדבר הראשון שכדאי לך לחשוב עליו הוא סוג השמלה שהיית רוצה. אתה יכול לבחור מתוך מגוון סגנונות כגון קו

קרא עוד»

מקומות לODT שכדאי להכיר

פעילות בטבע היא נושא מאוד פעיל לאחרונה. זה תחום עניין המספק לאנשים דרך לחקור יותר את הטבע. לחקור דרכים חדשות לעשות דברים ולפתח לרעיונות חדשים.

קרא עוד»

פחד קהל

אנשים מסוימים עשויים לפחד מנאום בפני קהל כי הם מודאגים ממה שאנשים עלולים לחשוב עליהם. הם גם מודאגים מהלחץ שהם ירגישו כשיצטרכו לדבר מול קהל

קרא עוד»