**5 דברים שחובה לדעת על איך לנקות ספות כמו מקצוען**

ניקוי ספות עשוי להיראות כמו משימה פשוטה, אך כדי להגיע לתוצאות מקצועיות, יש כמה דברים חשובים שצריך לדעת. הנה חמישה דברים שחובה לדעת כדי לנקות את הספה שלכם כמו המקצוענים של פרפקטו קלין ניקוי ספות.

– **בחירת חומרי הניקוי הנכונים**

  לכל סוג בד יש חומרי ניקוי המתאימים לו. לפני שאתם מתחילים, בדקו את תווית התחזוקה של הספה שלכם כדי לדעת מה החומרים המומלצים לניקוי. ישנם חומרים ייעודיים לספות מבד כותנה, קטיפה, עור ובדים סינתטיים. שימוש בחומרי ניקוי לא מתאימים עלול לגרום לנזק לבד ולדהייה של הצבע.

– **בדיקת החומר באזור נסתר**

  לפני שאתם משתמשים בחומר ניקוי חדש על כל הספה, חשוב לבדוק אותו באזור קטן ונסתר כדי לוודא שהוא לא גורם לנזק. מרחו מעט חומר על האזור ובדקו אם יש תגובה שלילית כמו דהייה, שינוי צבע או פגיעה במרקם הבד. אם הכל בסדר, תוכלו להמשיך לנקות את הספה בביטחון.

– **ניקוי כתמים מיידי**

  אחד הדברים החשובים ביותר בניקוי ספות הוא לטפל בכתמים מייד כשהם מופיעים. כתמים טריים קלים יותר להסרה מאשר כתמים ישנים שהתייבשו ונספגו בבד. השתמשו במטלית נקייה ולחה כדי לטפוח בעדינות על הכתם, ואל תשפשפו כדי למנוע פגיעה במרקם הבד.

– **שאיבת אבק קבועה**

  שאיבת אבק קבועה היא מפתח לשמירה על ספה נקייה ורעננה. אבק ולכלוך יכולים להצטבר בסיבים ולגרום לבלאי מוקדם של הבד. שאבו את הספה לפחות פעם בשבוע, תוך התמקדות בחריצים ובמקומות שהכי נוטים לצבור לכלוך. שימוש במברשת רכה יעזור לשמור על הבד ללא נזקים.

– **ניקוי עמוק תקופתי**

  מלבד הניקוי השוטף, חשוב לבצע ניקוי עמוק לספה לפחות פעם בשנה. ניקוי עמוק כולל שימוש במכונות קיטור או בשירותי ניקוי מקצועיים שמסוגלים להסיר לכלוך וחיידקים מהסיבים הפנימיים של הבד. ניקוי זה משאיר את הספה לא רק נקייה מבחוץ, אלא גם מחטאה ומרעננת מבפנים.

### לסיכום

ניקוי ספות כמו מקצוען דורש תשומת לב לפרטים ובחירה נכונה של חומרי ניקוי וכלים מתאימים. הקפדה על ניקוי מיידי של כתמים, שאיבת אבק קבועה וביצוע ניקוי עמוק תקופתי ישמרו על הספה שלכם במצב מצוין לאורך זמן. עם המידע והטכניקות הנכונות, תוכלו ליהנות מספה נקייה ומטופחת בכל עת.

קראו גם על: ניקוי מושבי רכב עם Perfecto Clean

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מכונת שטיפה בלחץ מומלצת
את הבית הפרטי שלכם אתם יכולים לנקות רק בעזרת מגב וסחבה וקצת מים, אך ישנם שטחים שבכדי לנקות אותם דרושה...
קרא עוד »
דצמ 05, 2021
ברכונים
ברכונים אלו הם ספרוני ברכות ובהם ניתן למצוא ברכות ותפילות מסויימות שנמצאות באותם הברכונים. במבחר...
קרא עוד »
דצמ 06, 2022
ODT למשפחות – הפנינג מחוץ לקופסא
כל משפחה והאופי שלה, ניתן לומר בפה מלא כי אין דבר כזה משפחות זהות וזאת עקב העובדה כי כל אדם שונה מאחר...
קרא עוד »
נוב 19, 2018