מזון מומלץ לכלבים – איך אנחנו יודעים מה מומלץ ומה לא

מזון מומלץ לכלבים

חיפוש אחר מזון כלבים בחנויות חיות, אתרי אינטרנט ומקומות אחרים, יכול להיות מאוד בעייתי ומאוד קשה עבור מי שאיננו מכיר את התחום ולא מתמחה בו. מי שצריך לקנות אוכל לכלבים בפעם הראשונה, עלול למצוא את עצמו מול שפע של אפשרויות מבלי לדעת מה נכון, מה חשוב, ומה מומלץ.

נקודת הבסיס צריכה להיות, כמו שבני אדם צורכים מזון שהם אוהבים וצריכים, הרי שגם כלבים אמורים לצרוך מזון שיעשה להם טוב ויהיה להם טעים, כמו קאניס נייצ'ר למשל. נכון, שאנחנו מחליטים עבור הכלב שלנו מה יהיה טעים בשבילו, אך אם הוא לא יאהב את האוכל שאנחנו קונים לו, סביר להניח שהוא פשוט לא יאכל אותו. במקרה כזה, הוא יהיה רעב, עצבני, וייתכן שהוא ינסה לאכול את האוכל שאנחנו מגישים לעצמנו.

לכן, חשוב להקפיד על כך שנקנה לכלב שלנו אוכל טעים, מזין, וכמובן בריא. לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא אפשרויות רבות של מזון מומלץ לכלבים. השאלה היא, על פי אילו פרמטרים, על פי אילו נקודות, אנחנו נבחר מזון כזה או אחר, וכן, כיצד אנחנו יכולים להחליט מה מומלץ ומה לא.

כאן אנחנו יכולים להתייחס בין היתר, להמלצות וחוות דעת של בעלי כלבים אחרים, חברים, בני משפחה וכמובן להמלצות של וטרינרים וכן של עובדי החנות. הם ידעו לספק לנו את המידע, איזה מזון נחשב מומלץ, איזה מזון נחשב איכותי כמו הילס לכלבים ונכון לנו לקנות.

לפני שנתייחס לפרמטרים שונים של רכישת מזון מומלץ לכלבים, צריך להדגיש כאן, שיש הבדל בין כל כלב וכלב, בדיוק כמו שיש הבדלים בין בני אדם. אלה באים לידי ביטוי בהיבטים פיזיולוגיים, בריאותיים ואחרים. גם אם הכלב שלנו נמשך לאוכל של כלב אחר, זה לא אומר שמדובר במזון שטוב עבורו. לכן חשוב להקפיד לקנות לו, אך ורק מזון שיתאים עבורו.

פרמטרים לרכישת מזון מומלץ

פרמטרים אישיים – כאן אנחנו נתייחס לנקודות כגון, גיל, משקל, גזע, מצב רפואי. אלה נתונים שלכל כלב יש אותם באופן סובייקטיבי ולכן אנחנו נצטרך למצוא לכלב שלנו, מזון שמותאם עבורו. מן הסתם, יהיו דברים שישתנו עם הזמן, כמו גיל או מצב רפואי (משקל לא בהכרח ישתנה באופן מהותי) ולכן אנחנו צריכים לשים לב ולהקפיד על שינוי מזון בהתאם.

מרכיבי המזון – יש לבחון ממה עשוי המזון, אילו מרכיבים יש בו, איזה חומרים, למשל, בשר, דגנים, ירקות וכדומה. רצוי שהמזון יכיל בשר או דגים, בשביל שהכלב ייהנה מחלבונים מהחי.

החברה וסוג האוכל – כאמור, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של חברות שיספקו מזון לכלבים. לא כל החברות הן באותה רמה. אנחנו צריכים לבדוק מי זו החברה, עד כמה היא נחשבת אמינה ואיכותית, וכמובן עלינו לבדוק את סוג המזון שהיא מייצרת ומשווקת.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קבלת פנים לחתונה
בחירת הרכב עבור קבלת פנים לחתונה יכולה להיות החלטה קשה. הרכב המתאים יהיה תלוי בגודל החתונה, בסוג קבלת...
קרא עוד »
אוק 10, 2022
תאילנד
ממלכת תאילנד, היא ללא ספק מהמקומות היפים ביותר שיש בעולם. היא מדינה בדרום מזרח אסיה והיא ידועה גם בשמה...
קרא עוד »
אפר 18, 2021
אנטומיה ושיאים: כל מה שלא ידעתם על הנחש
את הנחש לא תרצו להכיר פנים מול פנים, הוא מסוכן ודי מלחיץ. אך בוודאי שתרצו להכיר את תכונותיו השונים,...
קרא עוד »
מרץ 02, 2020