לוכד נחשים ברחובות

רבים לא מצפים למצוא נחש בעיר או במקום מיושב, אבל נחשים בעצם נמצאים בכל מקום, גם בסביבה עירונית. ההתפתחות המאסיבית בבנייה בשנים האחרונות מצמצת את מרחב המחייה הטבעי של בעלי חיים רבים וביניהם נחשים. מה שגורם לכך שהם מגיעים או נמצאים בסביבה מיושבת, ולכן גם בעיר כמו רחובות אפשר להיתקל בנחש.

בסביב לעיר רחובות יש גם לא מעט שטחים פתוחים ומושבים, שמאזורים אלו עשויים להגיע נחשים בחיפושם אחרי מזון.

בכל מקרה כשמזהים נחש בתל אביב, צריך להזמין לוכד נחשים שיתפוס וירחיק את הנחשים מאזורים שהם מאוד מיושבים כמו תל אביב, והלוכד ישחרר את הנחש באזור לא מיושב, שם ימשיך הנחש לחיות בשלווה. לקריאה אודות לוכד נחשים בראשון לציון והסביבה

מה צריך לעשות אם נתקלנו בנחש ברחובות?

כאשר מזהים נחש ברחובות, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להזמין לוכד נחשים מוסמך שנמצא באזור העיר רחובות, על מנת שיוכל להגיע במהרה למקום לפני שהנחש יעלם, שכן הנחשים הם יצורים מאוד חמקמקים. בשום אופן אין לנסות וללכות את הנחש בעצמכם.

לוכדי נחשים מיומנים מאזור רחובות יודעים לזהות את סוגי הנחשים מבין המינים הרבים הקיימים של נחשים, יודעים אם מדובר בנחש ארסי או לא ויודעים לתפוס אותו בצורה נכונה ובטוחה, כזו שלא תסכן אותם וגם לא את הנחש.

כשמתקשרים להזמין לוכד נחשים, אנחנו צריכים גם לתאר לו את מראה הנחש על מנת שהוא יוכל לאבחן באיזה סוג של נחש מדובר. אם צילמנו את הנחש, אז אפשר להעביר ללוכד הנחשים ברחובות את התמונה של הנחש שצילמנו.

האם מותר להרוג נחש?

בשום אופן לא. נחש הוא חיה מוגנת ויש לנחשים תפקיד חשוב מבחינה סביבתית ואקולוגית. גם אם מדובר על נחש ארסי כמו נחש צפע, אין לפגוע בו, אלא להתרחק ממנו ולהזהיר אחרים ואז לקרוא ללוכד נחשים.

לוכד הנחשים יתפוס את הנחש באופן בטוח ולאחר מכן ישחרר את הנחש במקום מרוחק מאזור מיושב, על מנת שהנחש יוכל לחזור לטבע ולהמשיך את חייו שם. מידע נוסף באתר SNAKER

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

סדרות מומלצות בנטפליקס

נטפליקס הפכה לאחת מפלטפורמות הסטרימינג הפופולריות ביותר בעולם. זו גם אחת מפלטפורמות הטלוויזיה הנצפות ביותר בעולם. ומכיוון שהיא הופכת די מהר לאחת מתוכניות הטלוויזיה הנצפות

קרא עוד»