קנבסים לציור – מה כדאי לדעת

משטח הציור האולטימטיבי אשר שימש את הציירים הגדולים מאז ומעולם אף פעם לא היה דף נייר. לאורך ההיסטוריה כולה נהגו גדולי הציירים ומיטב האומנים לצייר על גבי בדים. הבד הינו חומר שסופג צבעי פבאו למשל באופן מיטבי ומשמר אותו באופן מושלם. עם הזמן, שידרגו את בד הציור הפשוט והפכו אותו לעמיד ואיכותי ויקרא שמו בישראל (ולא רק…) – הקנבס.

מה זה קנבס לציור?

קנבס הוא בעצם בד קשיח שמיוצר על ידי טכניקת אריגה צפופה במיוחד של סיבי כותנה כאשר לאחר האריגה מצפים את הבד שהתקבל בחומר דמוי לכה. חומר הציפוי מעניק לבד הגנה מסוימת, מקשיח אותו ובכך מאפשר להשתמש בקנבס באופן חלק וללא קיפולים או קמטים. 

חשוב לדעת, כי הקנבס מיוצר במפעלים רבים ועל ידי יצרנים שונים בכל רחבי העולם ובאופן טבעי יהיו הבדלי איכות בין קנבסים לציור מסוגים שונים. לכן, חשוב מאוד לבדוק את איכות הקנבס שאתם רוכשים עוד בהיותכם בחנות חומרי היצירה, ולבחור במוצר האיכותי ביותר.

מה חשוב לדעת לגבי קנבסים לציור?

כאשר רוכשים קנבס לציור חשוב לקחת בחשבון שתי פרמטרים עיקריים – הראשון הוא כמובן החומר ממנו עשוי הקנבס. בניגוד לדעה הרווחת שקנבס עשוי מחומר אחד מסוים, הרי שיש הבדלים רבים בין סוגי הקנבס השונים והחומרים מהם הם עשויים. מה שאפשר לומר הוא כי לצורך ציור מומלץ לבחור בקנבס שעשוי מפשתן. 

דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון בעת קניית קנבס הוא עניין המשקל. מכל חומר גלם יוצרים קנבס במשקל שונה ועל כן, אם אתם מעוניינים לשנע את היצירות שלכם בשלב מסוים, כדאי שתבחרו בקנבס במשקל נמוך. יש לציין, כי המסגרת של הקנבס משפיעה אף היא על המשקל הסופי שלו, אז קחו גם את זה בחשבון.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

מה מיוחד בשמלות כלה צנועות

כשזה מגיע לקניית שמלות כלה צנועות, הדבר הראשון שכדאי לך לחשוב עליו הוא סוג השמלה שהיית רוצה. אתה יכול לבחור מתוך מגוון סגנונות כגון קו

קרא עוד»

מקומות לODT שכדאי להכיר

פעילות בטבע היא נושא מאוד פעיל לאחרונה. זה תחום עניין המספק לאנשים דרך לחקור יותר את הטבע. לחקור דרכים חדשות לעשות דברים ולפתח לרעיונות חדשים.

קרא עוד»

פחד קהל

אנשים מסוימים עשויים לפחד מנאום בפני קהל כי הם מודאגים ממה שאנשים עלולים לחשוב עליהם. הם גם מודאגים מהלחץ שהם ירגישו כשיצטרכו לדבר מול קהל

קרא עוד»