מי לא ירצה דובי ענק?

כנראה שכל ילד ירצה לעצמו דובי אחד או שניים, בכדי שיוכל לפתח אתו חברות נצחית ובזמנים הקשים יותר, גם להתנחם בזרועותיו הגדולות והארוכות של הדוב.

מי לא ירצה דובי ענק?

לא רק שדובונים הם אובייקט המעבר המושלם עבור ילד, אלא שהוכח שהם גם מעוררים התפתחות חברתית. קרוב לציון של חצי שנה, תינוקות מתחילים לשוחח עם הסובבים אותם. זה כאשר המוח מתחיל להבין רמזי שיחה עם יצורים אחרים ולא רק להשמיע קולות.

זה די מקובל שתינוקות 'משוחחים' עם הצעצועים שלהם. ההתקשרות שיש לילדה עם הדוב שלה תהיה ביטחון וחברות. אמנם הדוב אינו יכול לדבר שוב עם התינוק, אך הוא יוצר קשר עין ומציע אוזן קשבת עבור הילד. זוהי אבן דרך ענקית לתינוק להתחיל לשוחח עם הצעצועים שלה.

הפסיכולוגיה שמאחורי הדובי והילד

במרכזי טראומה, פסיכולוגים ועובדים סוציאליים רבים משתמשים בדובונים בעבודה עם נפגעי טראומה צעירים, זה כולל ילדים שעברו התעללות מינית. הנוחות שמגיעה עם אהבת דוב ממולא יכולה לקדם סביבה בטוחה שבה ילד מפוחד, אבוד או פגוע ייפתח וירגיש שוב בטוח.

ילדים אלה זקוקים לנוחות התמידית שיש להם דוב משלהם, ועשויים לשמור עליו לאורך זמן רב יותר.

למה חשוב לאפשר דובי לילד?

לאפשר לילד קשר עם דובי ענק כמו כאן יועיל לילד ולהורים. החברה שלנו אוהבת לשפוט את ההורים על כל החלטה שהם מקבלים.

זו לא החלטה מביכה להעניק לילד אישור לשאת עמו 'אהבה' בדמותו של דובי למעון יום או לבית ספר, לבית של סבא וסבתא או לבית של חבר; במקום זאת, זה צריך להיות הפוך. בחירה מודעת זו, תעזור לילד לעבור לילדות, ובהמשך לבגרות ואף לתרום לו לבטחון.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

טיפול בטחורים לאחר לידה

טיפול בטחורים לאחר לידה

טחורים הם רקמות נפוחות בהן נמצאים כלי דם שבולטים מחוץ לפי הטבעת, במקרה זה מדובר על טחורים חיצוניים. במקרה האחר כלי הדם הבולטים נמצאים בתוך

קרא עוד»
מה זה סוכרת 2 ?

מה זה סוכרת 2 ?

מחלה זו מגדירה מצב בו הלבלב פעיל ומייצר אינסולין, אך הוא לא מצליח לעשות את הפעולה הרצויה – החדרת גלוקוז לתאים ברחבי הגוף. מחלה זו

קרא עוד»