טיפול בטחורים לאחר לידה

טחורים הם רקמות נפוחות בהן נמצאים כלי דם שבולטים מחוץ לפי הטבעת, במקרה זה מדובר על טחורים חיצוניים. במקרה האחר כלי הדם הבולטים נמצאים בתוך פי הטבעת ונקראים טחורים פנימיים.

 ההתנפחות של הטחורים עשויה לנבוע ממעמס יתר ולחצים, כאשר הלחצים והמעמס העודף יכולים להיגרם בשל סיבות שונות, ביניהן: עצירות שנמשכת תקופה ארוכה, מאמצים פיזיים, רפיון של כלי הדם, ובין היתר הריון. כמו כן, יכולים הטחורים להופיע לאחר הלידה ולהקשות עוד יותר על האשה שנמצאת בשלב בו עליה להתמודד עם מגוון שינויים בחייה.

> קראו גם על טיפול טבעי באורטיקריה

טחורים לאחר לידה

התסמינים של טחורים שמופיעים לאחר לידה יכולים להיות חמורים ומתמשכים והם תוצאה של לידה בניתוח קיסרי או לידת נרתיק. 

במקרים חמורים הטחורים מתפתחים באופן פתאומי. 

אשה שסובלת מטחורים לאחר לידה תחוש בתחילה תחושה של חום, גירוד וצריבה באזור פי הטבעת, כאשר תחושות אלו יתחזקו עם חלוף הזמן. כאבים חזקים מאוד יורגשו בשל טראומה שחלה בקרום הרירי, אך הכאבים יחלפו. בעקבות הדלקת שנוצרת במקום עשוי פי הטבעת להתנפח והכאבים הופכים להיות קבועים ומורגשים בחוזקה רבה כאשר האשה יושבת. במקרים חמורים עלולים להופיע נמק רקמות סרטניות, סדקים, דימומים ודלקת רקמות מסביב לפי הטבעת.

טחורים כרוניים שמופיעים לאחר לידה מתפתחים בצורה הדרגתית, כך שהאשה לא תרגיש בהם בתחילה. לפעמים תרגיש האשה גירוד וצריבה לאחר פעולת מעיים, כאשר תתלווה לכך הרגשה שפינוי המעיים לא מלא. הכאבים באזור יהיו משתנים, יופיעו למשך זמן קצר ובהדרגה יופיע דם לאחר פעולת המעיים.

כיצד ניתן לאבחן טחורים לאחר לידה?

במידה שהטחורים חיצוניים, יהיה קל לבחון את מצבה של האשה והאבחון יתבצע באמצעות בדיקה של פי הטבעת. במידה שמדובר על טחורים חיצוניים שמופיעים לאחר הלידה, הם יהיו עגולים ובגודל של אפון. 

כדי לזהות טחורים פנימיים, יהיה האבחון פולשני ויתבצע על ידי בדיקה ידנית. ניתן גם לאבחון טחורים פנימיים באמצעות בדיקת אנדוסקופיה לפי הטבעת. כמו כן, ניתן לבצע בדיקה רדיולוגית באמצעות חומר ניגוד.

איך ניתן לטפל בטחורים שמופיעים לאחר לידה?

במידה שהאשה חשה בתסמינים שמעידים על כך שהיא סובלת מטחורים, חשוב שהיא לא תמתין עד להיעלמותם ושהיא תפנה לקבלת טיפול באופן מידי. באמצעות טיפול מידי יהיה ניתן למנוע סיבוכים. דלקת רקמות רכות יכולה להפוך לטחורים מדממים במהלך ההיריון וכן לאחר הלידה. 

ניתן לטפל בטחורים בדרכים שונות, כאשר לא תמיד הרפואה הקונבנציונלית מספקת את המענה המתאים. ניתוחי טחורים למשל, כרוכים בהתערבות כירורגית ואשפוז. ההחלמה מהניתוח גורמת לכאבים, ובנוסף לכך, הניתוח יקר.

טיפול יעיל אחר כמו בלינק שאינו גורם לכאבים יכול להתבצע על ידי הומאופתיה קלאסית והוא טבעי ואפקטיבי. באמצעות תרופה הומיאופתית שמותאמת לאשה באופן אישי, יהיה ניתן לטפל במגוון בעיות, לרבות טחורים לאחר לידה ולסייע לאשה להחלים. התרופות הטבעיות גורמות להאצה של תהליכי הריפוי והן אינן כרוכות בסיכונים ותופעות לוואי.

 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

מה מיוחד בשמלות כלה צנועות

כשזה מגיע לקניית שמלות כלה צנועות, הדבר הראשון שכדאי לך לחשוב עליו הוא סוג השמלה שהיית רוצה. אתה יכול לבחור מתוך מגוון סגנונות כגון קו

קרא עוד»

מקומות לODT שכדאי להכיר

פעילות בטבע היא נושא מאוד פעיל לאחרונה. זה תחום עניין המספק לאנשים דרך לחקור יותר את הטבע. לחקור דרכים חדשות לעשות דברים ולפתח לרעיונות חדשים.

קרא עוד»

פחד קהל

אנשים מסוימים עשויים לפחד מנאום בפני קהל כי הם מודאגים ממה שאנשים עלולים לחשוב עליהם. הם גם מודאגים מהלחץ שהם ירגישו כשיצטרכו לדבר מול קהל

קרא עוד»