התמודדות עם פוסט טראומה

נמצא שאנשים שחווים טראומה מתקשים לעיתים קרובות להירדם, מה שמוביל לרמות מוגברות של חרדה ודיכאון.

לא תמיד קל לומר שההשפעה של לחץ פוסט טראומטי לא נמשכת לנצח. ישנן דרכים רבות שבאמצעותן ניתן לנהל טראומה ואף למנוע אותה מלכתחילה.

ישנן אסטרטגיות התמודדות רבות להתמודדות עם מתח פוסט טראומטי.

לאחר אירוע טראומטי, אנשים מעודדים לעתים קרובות לדבר על הרגשות שלהם ולעבד אותם. כאשר מדברים על חוויות טראומטיות, חשוב להיות מודעים לרקע של האדם ואיך הוא מרגיש לגבי הנושא.

רגשות יכולים לעזור לאנשים לעבור אירועים טראומטיים, אך חלק מהשורדים מגלים שביטוי רגשותיהם יכול להוביל למצוקה נוספת. הכרה בתחושות אלו חשובה כל עוד היא נעשית בסביבה בטוחה עם יועץ או מטפל מקצועי כגון פסיכולוג או פסיכותרפיסט.

איך להתמודד עם פוסט טראומה

כשזה מגיע לבריאות הנפש, לעתים קרובות אנו חושבים שהדרך הטובה ביותר להתמודד עם זה היא באמצעות תרופות. עם זאת, ישנן אפשרויות אחרות עבור אנשים שרוצים להיפטר ממצב זה לצמיתות.

תרפיה היא טכניקה המסייעת לאנשים עם הפרעות פוסט טראומה והפרעות חרדה להתחבר שוב לרגשותיהם. סוג זה של טיפול מורכב מפעילויות כמו טיפול באמנות, כתיבה אקספרסיבית וטיפול מיושן בשיחות.

טראומה יכולה להיות דבר שקשה להתמודד איתו, במיוחד כשמדובר בפרקי זמן ארוכים. עם זאת, זה לא בלתי אפשרי. ישנם דברים מסוימים שאתה יכול לעשות לאחר סבל מטראומה כדי לעזור לעצמך ולסובבים אותך.

כאשר מישהו חווה התמודדות עם פוסט טראומה, הוא נשאר לעתים קרובות עם רגשות עזים ופלאשבקים של האירוע שוב ושוב. תחושות אלו עלולות לגרום לחיים להיות מאוד מציקים עבורם וגם עבור הסובבים אותם. אדם שחווה גם הפרעת דחק פוסט טראומטית לאחר שתי טראומות שונות – יכול לגרום לפציעה פיזית והשנייה היא חוסר תפקוד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים קורקינט חשמלי?
כיום יש לא מעט סוגים שונים של קורקינטים חשמליים במטרה להתאימם לכל צורכי הלקוחות הפוטנציאליים. כלי...
קרא עוד »
אוג 16, 2020
למה אחרי ארוחה גדולה מקנחים בקפה?
הישראלים אוהבים קפה. נקודה. הם מתחילים את הבוקר שלהם עם כוס קפה, הם מקנחים את ארוחת הבוקר עם כוס קפה,...
קרא עוד »
דצמ 16, 2019
הדפסה על קנבס מעכשיו לעכשיו – איך זה אפשרי?
רוצים להעניק מתנה מתחשבת ורומנטית לאירוע קרוב? מעצבים עסק שצריך להיפתח בקרוב? או שאולי אתם רוצים...
קרא עוד »
דצמ 09, 2020