עדשה מקורית או תואמת – מה ההבדל?

מכירים את החברות שמייצרות עבור כל המוצרים שלהן מוצרים נלווים, באופן בלעדי? הדוגמה הכי מובהקת לכך היא כנראה אפל, שעבור כל מכשיר טלפון שלה מייצרת, באופן בלעדי, גם מטען ייעודי ומכשירים נלווים נוספים. ועם זאת, ישנן חברות רבות המייצרות את המוצרים הנלווים שלהן בעצמן (כמקובל), אולם ברבות השנים קמו חברות אחרות המייצרות להן מוצרים נלווים, ואפילו חלקי חילוף ייעודיים – ולעתים באופן בלעדי לחברה אחת. אחת הדוגמאות הטובות ביותר לכך היא התרחבותו של ענף העדשות למצלמה במקרה של קאנון וניקון, שניים ממותגי המצלמות הגדולים והמובילים בעולם. 

איך כל זה בכלל קרה?

בשונה ממרבית הטלפונים החכמים והמכשירים החשמליים או הדיגיטליים האחרים, בעולם הצילום שולטים מספר מצומצם מאד של מותגים מובילים, וספק אם בשנים הקרובות יהיה מי שיקרא על אחד מהם תגר באופן משמעותי. אך בד בבד, אין משמעות הדבר שלא קיימות חברות העומלות לילות כימים כדי לייצר פיתוחים חדשים שיתחרו לפחות עם חלק מהפונקציות שמציעות ענקיות הצילום, וכך נולד התחום העולה של עדשות מצלמה. והאמת? בחלק  לא מבוטל מהמקרים מדובר באיכות טובה אף יותר מזו של היצרן המקורי, אלא שזהו אינו המצב תמיד. אז אם אתם מתעניינים במצלמה מקצועית ואיכותית, כיצד תדעו במה לבחור – עדשה מקורית או עדשה תואמת מיצרן אחר?

מה אתם מחפשים במצלמה?

בשונה ממכשירים אחרים שבהם נהוג לחלק את הסוגים לרמות שונות של תוצאות מבחינה מקצועית, הרי שבמצלמות מדובר בעולם אחר לגמרי. לכן, יש מספר שאלות שחשוב שתשאלו את עצמכם בנוגע לסוג הצילום שמעניין אתכם: צילום בחושך, צילום נופים, צילומי תנועה וכיוצא בזה. לכל סוג של צילום יש עדשות וצמצמים ייחודיים המתאימים להם, ולכן התשובה לשאלה האם לבחור עדשה מקורית או תואמת למעשה אינה חד משמעית: לכל מותג (של מצלמה או עדשות למצלמה) יש עדשות "דגל" המתמחות בסוג מסוים של צילום, ולכן מומלץ להבין קודם כל מה אתם מחפשים בצילום, ורק לאחר מכן לחפש את העדשה הטובה ביותר לכך, ללא קשר בהכרח לשאלה האם זוהי עדשה מקורית או עדשה תואמת. ניתן כיום למצוא מגוון עדשות צילום כאלו שיענו על הדרישות שלכם בכל חנות צילום מקצועית. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

מה מיוחד בשמלות כלה צנועות

כשזה מגיע לקניית שמלות כלה צנועות, הדבר הראשון שכדאי לך לחשוב עליו הוא סוג השמלה שהיית רוצה. אתה יכול לבחור מתוך מגוון סגנונות כגון קו

קרא עוד»

מקומות לODT שכדאי להכיר

פעילות בטבע היא נושא מאוד פעיל לאחרונה. זה תחום עניין המספק לאנשים דרך לחקור יותר את הטבע. לחקור דרכים חדשות לעשות דברים ולפתח לרעיונות חדשים.

קרא עוד»

פחד קהל

אנשים מסוימים עשויים לפחד מנאום בפני קהל כי הם מודאגים ממה שאנשים עלולים לחשוב עליהם. הם גם מודאגים מהלחץ שהם ירגישו כשיצטרכו לדבר מול קהל

קרא עוד»