כמה שיעורי פסנתר נצטרך לקחת כדי לדעת לנגן?

פסנתר הוא אחד מכלי הנגינה הכי אהובים והכי נפוצים. יחסית לכלי מיתר כגון צ'לו או כינור, מדובר בכלי יותר פשוט לנגינה שאפשר להתחיל כמעט בכל גיל. יחד עם זאת, ברור שאי אפשר לגשת ולגעת סתם בקלידים וצריך לקחת שיעורי פסנתר כדי לדעת לנגן משום שנגינה איננה ביטוי של כישרון שמגיע מאליו. הפעם נענה על השאלה המסקרנת, תוך כמה שיעורי פסנתר נוכל באמת לומר שאנו יודעים לנגן. 

לא על השיעורים לבדם 

נבהיר שלא רק המספר של שיעורי פסנתר הוא זה שישפיע על יכולת הנגינה שלכם. כפי שאי אפשר להיעשות תלמידים טובים או מצטיינים מבלי לעשות שיעורי בית, כך אי אפשר באמת לדעת לנגן, בלי ללמוד ובלי לתרגל. אם תקפידו לתרגל, אפילו אחרי ארבעה או חמישה שיעורים תוכלו לנגן קטעים בסיסיים. מובן שכדי לנגן דברים יותר מורכבים תצטרכו הרבה יותר שיעורים מזה. 

להרשמה לקורסי נגינה >>>

מה זאת אומרת "לדעת לנגן"

עכשיו צריך להבין למה אנו מתכוונים כשאנו אומרים "לדעת לנגן". הרי שיעורי פסנתר יכולים להביא אותנו לכל מיני רמות. פה נכנסת העדפה אישית. זה משהו אחד כאשר מדובר בילד בן עשר, חדור מוטיבציה וזה משהו אחר כאשר מדובר על מישהו בן 45 שרוצה להגשים חלום ישן. הגדירו מהי הרמה שאליה אתם שואפים להגיע, והביאו בחשבון את משך הזמן הפנוי שאתם יכולים לתרגל בכל שבוע. אם יש לכם כישרון סביר (לאו דווקא מחוננים במוזיקה) ובעיקר יש לכם רצון, בתוך 10 או 20 שיעורים תוכלו לנגן בצורה טובה מאוד. אם תתמיד ותגיעו ל-40 או 50 שיעורים, הרפרטואר שלכם יהיה גדול מאוד ותוכלו לנגן שירים או יצירות לפסנתר שנחשבות ליחסית מורכבות. 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

מחשבון מדעי מדויק

מחשבון מדעי מדויק הוא מחשבון פופולרי מאוד בעולם. הוא משמש לא רק מדענים ומהנדסים, אלא גם סטודנטים ובני נוער. מחשבון מדעי הוא מכשיר המאפשר לחשב

קרא עוד»

סדנאות בישול

בישול הוא אחד התחביבים הפופולריים בעולם, וזה היה כבר הרבה זמן. זו גם צורת אמנות שקיימת כבר מאות שנים. למי שמעוניין ללמוד לבשל, עומדות בפניו

קרא עוד»