5 רעיונות לפעילויות עם הילדים אחר הצהריים

עם תום יום הלימודים, הילדים מגיעים לבית הספר, מניחים את הילקוט בכניסה ופשוט מתיישבים על הספה ומשחקים עם הטלפון הנייד. מפעם לפעם תשמחו קולות אנחה, או תלונות של "משעמם לי". מה עושים? אספנו 5 רעיונות לפעילויות עם הילדים בשעות אחר הצהריים. שנתחיל?

יצירה ומלאכה

יצירה היא פעילות נפלאה לילדים, היא מאפשרת להם לפתח יצירות, להביע את עצמם ולבטא את מחשבותיהם באמצעות יצירת תוצרים שונים. כדי ליצור סביבת יצירה יעילה, כדאי להצטייד בכמה פריטים, בין היתר, כלי כתיבה מתאימים, בריסטולים צבעוניים, מדבקות בשלל עיצובים וכו'.

ברחבי הרשת תמצאו מגוון די רחב של רעיונות ליצירות, כך שמומלץ להכין טבלה המרכזת הצעות שונות ליצירות, והילדים יוכלו לבחור בכל יום יצירה אחת לביצוע.

משחקי קופסה חווייתיים

אם בעבר משחקי הקופסה היו שמורים רק ליום כיפור, הרי שניכר כי ישנה מגמת עלייה בכל הקשור למשחקים הללו. בשנים האחרונות פותחו משחקי חברה מדליקים במיוחד, וכאלה המתאימים לגילים שונים. רכשו 2-3 משחקי קופסה שמעניינים את הילדים, ואלו יהיו מפלט עבורם בשעות אחר הצהריים.

לומדים ונהנים

אם אתם מחפשים דרכים להעשיר את הילדים גם בשעות שלאחר תום הלימודים, בהחלט תוכלו לעשות זאת. כיום קיימות חוברות לימוד נהדרות, כך שהילדים יכולים לעבוד עם החוברות הללו ולהעשיר את עצמם. מלבד זאת, מומלץ לרכוש ספרי קריאה איכותיים ומעניינים, ולו כדי שהילדים יוכלו להקדיש את זמנם לקריאה.

ערב סרט מהנה

צפייה בסרטים היא בהחלט מהנה וחווייתית, ולכן תוכלו להקדיש יום אחד בשבוע לצפייה בסרט אהוב. את הסלון ניתן להפוך למעין קולנוע, להכין פופקורן במיקרוגל (או על הגז), לחתוך ירקות לנשנוש, ואפילו להזמין חברים. זו יכולה להיות פעילות נהדרת, וכזו שתעניק גם לכם כמה רגעים של שקט.

מזיזים את הגוף

הורים רבים כבר יודעים שחשוב לבצע פעילות גופנית עם הילדים, ולכן אם מדובר ביום עם מזג אוויר נעים, מדוע שלא תשחקו במשחקי ספורט בחצר או במגרש השכונתי? בין אם זה משחק בכדור, קפיצה בחבל או תחרות ריצה – אין ספק שזה רק ייטיב עם הילדים.

 

נסו לגוון בין הפעילויות, ולאפשר לילדים ליהנות משלל פעילויות שונות ומעשירות. בימי ראשון תוכלו להתפנות ליצירה, בימי שני לצפייה בסרט, בשלישי לפעילות גופנית וכן הלאה. מה נותר? לשבץ את הפעילויות בלוח הזמנים, לרכוש את הפריטים הנחוצים, וליהנות מזמן איכות משותף.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

סימנים מקדימים לאבנים בכליות

יש תופעות בריאותית שונות שמתרחשות בגופם של מטופלים שונים. סוגי התופעות מגוונים מאוד ולכל אחד מהם תהליך שונה, סימנים אחרים וסימפטומים מסוימים שמאפיינים אותו. אך

קרא עוד»