לימודי גלישת גלים VS לימודי גלישת רוח

הים מלא בגולשים מסוגים שונים, ישנם גלשנים הנראים קטנים יותר יש ארוכים יותר וישנם גלשנים בעלי מפרש. למי שאינו מכיר את התחום על פניו כל סוגי הגלישה נראים בדיוק אותו הדבר אך אין זה מדויק. קיימים מספר סוגי גלישה לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות. כאשר גולש רוצה ללמוד באופן מקצועי ואיכותי יותר הוא עומד בפני הבחירה של איזה סוג גלישה ללמוד. אם גם אתם נמצאים בסיטואציה זאת מאמר זה הינו במיוחד בשבילכם.

 

ההבדלים בין סוגי הגלישה השונים

שני תחומי הגלישה המוכרים ביותר והנלמדים ביותר בשנים האחרונות הם גלישת רוח וגלישת גלים. גלישת רוח הינה תחום הדורש כוח פיזי רב יותר. היא דורשת מאמץ רב והיא משלבת בין גלישה לבין שיט. זמן המנוחה הוא רק לאחר העלייה על הגל עצמו. לימודי גלישת רוח מספקים את הידע על כיצד להיכנס עם הגלשן אל המים וכיצד לצאת מהם וכן כיצד לשלוט במפרש על מנת לנצל את הרוח לטובת הגלישה. הם כוללים תיאוריה רבה ואורכים מספר מפגשים מצומצם.

לעומת זאת, גלישת גלים דורשת פחות כוח פיזי למרות שהחתירה דורשת אף היא מאמץ רב. גלשן גלים לא נעזר בכוחה של הרוח אלא בכוח הגל עצמו. בלימודי גלישת גלים תלמדו מעבר לידע התיאורטי המון ידע פרקטי הכולל החזקה נכונה של הגלשן, כניסה נכונה למים, עמידה ויציבה נכונה ועוד. מדובר בקורס מעט יותר ארוך מלימודי גלישת גלים.

 

למה דווקא גלישה

גלישה מהווה אטרקציה מעולה עובר כל אדם המחפש קצת אקשן ואדרנלין אך בגבול הטעם הטוב. מעבר לכך היא סוג מיוחד של פעילות גופנית המספק גם אפשרות לשמור על הגזרה וגם הנאה מרובה. לא משנה באיזה לימודים תבחרו הרווח בוודאי יהיה ענק.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חוויות קצת אחרות: סדנת בצק סוכר
תכניות הריאליטי שמככבות בזמן האחרון בטלוויזיה, מוכיחות לנו כי תחום האוכל והבישול הפך להיות טרנד נפוץ...
קרא עוד »
מרץ 05, 2019
סודות פנימיים להשכרת רכב מקצועי
השכרת רכב, בין אם לצורך עסקים או פנאי, יכולה לפעמים להרגיש כמו לנווט במבוך של אפשרויות ומדיניות. עם...
קרא עוד »
ינו 14, 2024
בר מצווה – כבר לא רק אירוע מסורתי
אם בעבר אירועי בר מצווה היו אירועים שמסמלים את המעבר של הילד להיות בוגר יותר, וכל נער שחוגג בר מצווה...
קרא עוד »
מרץ 29, 2020