טיפול אישי בחרדה ודיכאון

טיפול אישי בחרדה ודיכאון

אין ספק כי כל אדם נמצא עם עצמו והוא צריך לשאול את עצמו כל יום איך הוא יהיה מאושר ושמח. אושר הוא הדבר החשוב ביותר בחיים ויש הרבה אנשים אשר הולכים לפסיכולוג בכדי להיות מאושרים. אך יש מיעוט של אנשים אשר לא צריך פסיכולוג ואשר אומר לו דברים אחרים לגמרי ממה שהוא באמת מרגיש. מה שבטוח הוא שאותם אנשים הם באמת מאושרים ולא סובלים מהתקפים של חרדה ודיכאון. העניין הוא שרוב הציבור לא מתנהג בכדרך זו ולכן טיפול אישי (או טיפול קבוצתי בהתאמה) בחרדה ודיכאון הוא הכרח בשבילם. בשביל אנשים אלו הדרך הטובה ביותר לטפל בכך היא לשלב בין טיפול פסיכולוגי ובין טיפול תרופתי. המיעוט אשר עושה את שני הדברים ולא באמת צריך אותם הוא אולי אחד למיליון ויוצא מן הכלל אשר מעיד על הכלל. על כן אתם צריכים להבין כי זו המציאות אחי לא סרט בדיוני.

מה עושה אותנו מאושרים בחיים?

אין ספק כי כל אדם צריך להתעורר בבוקר ולשאול את עצמו מה הופך אותו למאושר. פעמים רבות אנו נגלה כי מה שהופך אותנו למאושרים ביותר זה הקשר עם המשפחה שלנו. קודם כל הקשר עם הילד שלנו ולאחר מכן הקשר עם בת הזוג שלנו ועם ההורים שלו. כאשר המשפחה שלנו חזקה אין שום דבר שיכול לשבור אותנו או לפגוע בנו וזהו משהו שאנו חייבים לקחת בחשבון. פעמים רבות אנו גם נהנה ממה שאנו עושים בחיים ולכן אנו נהיה שמחים בחלקנו ונהיה מרוצים מכך מאוד. כל אדם צריך לעשות מאמצים בכדי להיות מאושרים ועל ההורים לזכור כי תקופת הילדות היא החשובה ביותר לאושר של הילד.

> הכירו את ד"ר רשפון סבן קורנית פסיכיאטרית למבוגרים

האם כל אחד יכול למצוא אושר?

עליכם להבין כי אושר הוא דבר שכל אחד יכול להשיג וצריך להשקיע ולעבוד בשביל זה אך זה בהחלט אפשרי. עליכם גם להבין כי אושר תלוי בהרגשה שלכם ולא בדברים חיצוניים. אתם לא צריכים כסף בכדי להיות מאושרים ולא צריכים מכונית יקרה או בית גדול אלא משפחה תומכת ואוהבת ואז האושר שלכם יהיה בהישג יד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיול קרוואנים בארה"ב – לעשות גידי ואהרוני בזול
תוכניות של טיול בעקבות חוויה קולינארית הולכות ונעשות הרבה יותר בולטות השנים האחרונות. אנשים לומדים...
קרא עוד »
ינו 29, 2020
כל כמה זמן צריך לבדוק תפילין?
אין ספק כי יש משמעות גדולה לשאלה איך אנו שומרים על המסורת שלנו. זה נכון כאשר אנו מדברים על יהודים וזה...
קרא עוד »
יול 24, 2019
בר לחתונה
בר החתונות הוא מקום בו כל האורחים יכולים לבוא לשתות. הבר מגיש בירה, יין ומשקאות אלכוהוליים אחרים. זה...
קרא עוד »
ינו 23, 2023