טיפול אישי בחרדה ודיכאון

טיפול אישי בחרדה ודיכאון

אין ספק כי כל אדם נמצא עם עצמו והוא צריך לשאול את עצמו כל יום איך הוא יהיה מאושר ושמח. אושר הוא הדבר החשוב ביותר בחיים ויש הרבה אנשים אשר הולכים לפסיכולוג בכדי להיות מאושרים. אך יש מיעוט של אנשים אשר לא צריך פסיכולוג ואשר אומר לו דברים אחרים לגמרי ממה שהוא באמת מרגיש. מה שבטוח הוא שאותם אנשים הם באמת מאושרים ולא סובלים מהתקפים של חרדה ודיכאון. העניין הוא שרוב הציבור לא מתנהג בכדרך זו ולכן טיפול אישי (או טיפול קבוצתי בהתאמה) בחרדה ודיכאון הוא הכרח בשבילם. בשביל אנשים אלו הדרך הטובה ביותר לטפל בכך היא לשלב בין טיפול פסיכולוגי ובין טיפול תרופתי. המיעוט אשר עושה את שני הדברים ולא באמת צריך אותם הוא אולי אחד למיליון ויוצא מן הכלל אשר מעיד על הכלל. על כן אתם צריכים להבין כי זו המציאות אחי לא סרט בדיוני.

מה עושה אותנו מאושרים בחיים?

אין ספק כי כל אדם צריך להתעורר בבוקר ולשאול את עצמו מה הופך אותו למאושר. פעמים רבות אנו נגלה כי מה שהופך אותנו למאושרים ביותר זה הקשר עם המשפחה שלנו. קודם כל הקשר עם הילד שלנו ולאחר מכן הקשר עם בת הזוג שלנו ועם ההורים שלו. כאשר המשפחה שלנו חזקה אין שום דבר שיכול לשבור אותנו או לפגוע בנו וזהו משהו שאנו חייבים לקחת בחשבון. פעמים רבות אנו גם נהנה ממה שאנו עושים בחיים ולכן אנו נהיה שמחים בחלקנו ונהיה מרוצים מכך מאוד. כל אדם צריך לעשות מאמצים בכדי להיות מאושרים ועל ההורים לזכור כי תקופת הילדות היא החשובה ביותר לאושר של הילד.

> הכירו את ד"ר רשפון סבן קורנית פסיכיאטרית למבוגרים

האם כל אחד יכול למצוא אושר?

עליכם להבין כי אושר הוא דבר שכל אחד יכול להשיג וצריך להשקיע ולעבוד בשביל זה אך זה בהחלט אפשרי. עליכם גם להבין כי אושר תלוי בהרגשה שלכם ולא בדברים חיצוניים. אתם לא צריכים כסף בכדי להיות מאושרים ולא צריכים מכונית יקרה או בית גדול אלא משפחה תומכת ואוהבת ואז האושר שלכם יהיה בהישג יד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תמונה שווה 1000 מילים – מה עומד מאחורי הביטוי הזה?
כאשר אנו רוצים לתאר סיטואציה או חיזיון בו חזינו, אנו מנסים לתאר זאת בכמה שיותר מילים. לעומת זאת ישנם...
קרא עוד »
אוק 11, 2019
לימודי פסיכומטרי – האם זה עדיין רלוונטי
רבים מאיתנו מגיעים לשלב בזמן כזה או אחר בו אנחנו רוצים להתקדם עם חיינו או לבדוק מה האפשרויות שעומדות...
קרא עוד »
מאי 19, 2019
ביטוח שירותי דרך וגרירה – מי צריך את זה?
מאמר באדיבות גרר גולן אתם נוהגים לצאת הרבה עם הרכבים? נוסעים בשטח? לוקחים את האופנוע? אולי סתם אתם...
קרא עוד »
מרץ 27, 2022