קוראים מיומנים בעברית? כך תהפכו לכאלה גם בשפה האנגלית

כמעט כולם מבינים את החשיבות והיתרונות הרבים שבקריאת ספרים באופן קבוע. קריאת ספרים מעשירה את הידע הכללי שלנו, משפרת תהליכים קוגניטיביים, תורמת רבות לשיפור יחסים בין אישיים ואפילו מחקרים מראים כי קריאה לאורך זמן מפחיתה את רמות הלחץ שלנו. השאלה היא האם אנחנו יכולים לאמץ את כישורי הקריאה שלנו בשפה העברית ולכוון אותם גם לקריאה באנגלית הנחשבת לשפה המדוברת והחשובה ביותר בעולם. בשורות הבאות נציג בפניכם איך מתחילים לקרוא באנגלית ומתמידים לאורך זמן.

התחילו בהדרגה

סופרים רבים כגון אורי אלטר ואחרים, מספרים כי הם מאוד אוהבים ורגילים לקרוא בעברית, אך בשנים האחרונות החלו לאמץ  קריאת ספרים באנגלית. הטיפ המוביל הוא הדרגתיות. כמו בכל תהליכי למידה מסובכים ומורכבים, יש חשיבות מאוד גבוהה ללמידה הדרגתית. שאנחנו מנסים להתמודד עם טקסט שלא מתאים לרמה שלנו, תחושת הכישלון עלולה לגרום לתסכול ואפילו לוויתור. אחד הסופרים מספר: “שהחלטתי להתחיל לקרוא באנגלית בחרתי ספר שכבר קראתי אותו בעברית והצלחתי להבין וללמוד אותו לפי ההקשר“. ”לא התעכבתי על כל מילה שלא הבנתי, אבל כן הבנתי את המשמעות הכללית של המשפט וזה מה שחשוב“.

התחילו עם טקסטים קצרים

מומלץ להתחיל בקריאה של טקסטים קצרים ברמה שהיא מתחת לרמה שלכם וגם בספרים קצרים יחסית. ניתן לשלב את הקריאה בשפה האנגלית עם קטעי שמיעה תוך צפיה בסרטונים וסרטים עם תרגום, מה שיעזור לכם לעשות היכרות טובה עם הצלילים של המילים. באנגלית, זאת בשונה מעברית, יש אותיות שלא הוגים אותן. מומלץ גם לעשות שימוש באפליקציות ללימוד אנגלית, במקביל לתהליכי הקריאה.

קריאה מגוונת

כדאי לקרוא גם מגזינים וכל מיני כתבות שמעניינות אתכם וכך תוכלו גם להעשיר את השפה ואת אוצר המילים שלכם, אך גם לשפר את הקריאה עצמה ולחזק את הידע הכללי שלכם בשלל נושאים. אם יש לכם ידע נרחב ומעמיק בתחום מסוים, קריאה של חומר באותו תחום תתרום רבות לביטחון שלכם. תוכלו לעשות מנוי ניסיון לאחד מהמגזינים שמגיעים הביתה בשפה האנגלית בהתאם לנושאים שמעניינים אתכם. ניתן גם לעשות מכל העניין תחביב משפחתי ולרכוש מגזינים גם לילדים שלכם. שעת קריאה משפחתית יכולה להיות נפלאה.

קריאת ספרים מצוינת לשיפור השליטה בשפה

אם אתם מרגישים שהאנגלית שלכם כבר די מבוססת, שווה להתחיל לקרוא ספרים באנגלית. מחקרים מראים כי קריאה בשפה האנגלית מחזקת את השליטה בשפה וגם את מנת המשכל שלנו. קריאת ספרים בצורה קבועה תאפשר לכם להעשיר את אוצר המילים שלכם.

ועוד כמה טיפים לדרך

  • כמו בכל דבר חדש, גם כאן נחישות והתמדה הם הבסיס להצלחה!
  • אם אתם לחוצים בזמן, קבעו זמן קבוע אותו אתם משקיעים לקריאה.
  • שלבו את הקריאה עם משהו שאתם אוהבים בין אם זה ישיבה במרפסת באוויר הפתוח ובין אם קריאה לצד משקה שאתם אוהבים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

מה מיוחד בשמלות כלה צנועות

כשזה מגיע לקניית שמלות כלה צנועות, הדבר הראשון שכדאי לך לחשוב עליו הוא סוג השמלה שהיית רוצה. אתה יכול לבחור מתוך מגוון סגנונות כגון קו

קרא עוד»

מקומות לODT שכדאי להכיר

פעילות בטבע היא נושא מאוד פעיל לאחרונה. זה תחום עניין המספק לאנשים דרך לחקור יותר את הטבע. לחקור דרכים חדשות לעשות דברים ולפתח לרעיונות חדשים.

קרא עוד»

פחד קהל

אנשים מסוימים עשויים לפחד מנאום בפני קהל כי הם מודאגים ממה שאנשים עלולים לחשוב עליהם. הם גם מודאגים מהלחץ שהם ירגישו כשיצטרכו לדבר מול קהל

קרא עוד»