עדשות מגע מולטי פוקל – למה ולמי?

עדשות מגע מולטיפוקל הן דרך מצוינת לשפר את הראייה של אנשים עם קוצר ראייה ורוחק ראייה. עם זאת, הם לא קלים לשימוש ויש הרבה מידע עליהם בחוץ. אל לנו לחשוב על עדשות מגע מולטיפוקליות אלו כתחליף למנתחים אנושיים. הם מספקים סיוע לאופטומטריסטים בכך שהם עוזרים להם בבחירת העדשה המתאימה למטופליהם. לדוגמה, ניתן להשתמש בעדשות מגע מולטיפוקל לתיקון קוצר ראייה ורוחק ראייה. על מנת לגרום לזה לקרות, יש להתאים את כוח השבירה של העדשה כראוי. ישנן שיטות שונות המשמשות למטרה זו: עדשות כדוריות וגליליות מתאימות בצורה ספציפית על העין, או שניתן להחדיר לתוכה מדיום מעוקל. עם זאת, לא משנה איזו עדשה נבחרת לצרכיו של כל מטופל (כגון משקפי ראייה מקרוב או עדשות מגע מולטיפוקל), היא תצטרך להיות מושחזת על ידי אופטומטריסט על מנת שהיא תפעל כראוי. 

כיצד עדשות מגע מולטי פוקל עוזרות לנו?

עדשות מגע מולטיפוקל הן סוג של עדשות מגע המאפשרות למרכיב לראות יותר מכיוון אחד. הם משמשים לטיפול באנשים עם אמבליופיה (עין עצלה), הפרעת ראייה דו-עינית ומצבים אחרים המשפיעים על היכולת לראות את שני הכיוונים. העדשות פועלות על ידי מיקוד קרני האור מהרשתית אל החלק של העין שבדרך כלל חסום. על מנת שעדשות מגע מולטיפוקל יפעלו, יש להניח אותן על אזור ברשתית שאינו חסום על ידי מצב קודם (כגון קוצר ראייה) או פציעה. זה אומר שחייב להיות מספיק אור זמין. העדשה בעין שלך יכולה לזהות מהיכן מגיע האור הנוסף הזה, בערך כמו שטלסקופ עושה בחלל.

למי מומלץ עדשות מולטי פוקל?

עדשות מגע הפכו בשנים האחרונות לאביזר פופולרי. הם משמשים אנשים רבים מסיבות שונות. הסיבה לכך היא שניתן להרכיב אותם למטרות שונות, כמו משקפי קריאה או עדשות מגע לאדם עם ראייה לקויה. עם זאת, החיסרון העיקרי של עדשות מגע אלו הוא שהן עלולות לגרום לבעיות בכל הנוגע לקריאת טקסט ותמונות על מסך מחשב. הסיבה לכך היא שהתמונה על מסך המחשב אינה תואמת את הראייה של העין שלך ואי אפשר לראות את מה שאתה קורא בבירור. עדשות מגע מולטיפוקליות (MFCLs) פותחו כדי לפתור בעיה זו ולאפשר לאנשים המרכיבים אותן לקרוא טקסט ותמונות בבירור גם כאשר אין להם ראייה מושלמת. עדשות אלו נועדו להתאים לצורת העיניים הטבעית של אדם, מה שאומר שהן יישבו בנוחות בארובות העיניים שלך מבלי לגרום לבעיות בראייה או כאבי ראש.

פרטים באתר: https://www.ioptix.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שולחן שוק מטוגנים
שוק המזון המטוגן הוא תעשייה של 1.6 מיליארד דולר שזכתה לעלייה מתמדת במהלך השנים האחרונות. שוק זה נשלט על...
קרא עוד »
נוב 20, 2022
קורס QA סילבוס – האם הקורס מתאים לכם?
השאלה המרכזית שצריכה לעניין אתכם בטרם בחירה של קורס בדיקת תוכנה זה האם הקורס בכלל מתאים לכם. אם אתם...
קרא עוד »
ספט 21, 2021
מאפיינים של מערכת החינוך טובה
חינוך הוא הבסיס לכל חברה. החינוך מעצב את המוח וההתנהגויות של אנשים. ישנם גורמים רבים התורמים למערכת...
קרא עוד »
נוב 25, 2022