למה חשוב לבדוק דירה לפני שקונים אותה?

כל אחד מאיתנו חולם על היום שבו הוא יגור עם משפחתו בדירה ששייכת לו. אנחנו לא באמת רוצים לשלם שכר דירה כל החיים, ולמעשה, עדיף כבר לשלם משכנתא שלושים שנה. כתוצאה מכך שרכישת דירה זו התחייבות כל כך גדולה מבחינה כלכלית, ברור שנרצה לעשות הכול כדי לקנות דירה במצב טוב. נרצה להבטיח שאין בדירה ליקויים שונים שקשורים לאיטום, לאינסטלציה או למערכות אחרות. זה נשמע לכם מוכר ואתם תוהים איך מגדילים את הסיכוי שהדירה באמת תהיה תקינה? בדק בית זו התשובה. פנו עוד היום אל חברת בדק בית ותוכלו להבטיח שאתם יודעים בדיוק מה מצב הדירה שאותה חשבתם לרכוש. 

מה יבדקו המומחים?

כאשר אנחנו חושבים להזמין שירותי בדיקה לדירה מסוימת, למעשה יש טעם לבדוק על מה בדיוק אנחנו משלמים. כלומר, האם החברה שתבצע את הבדיקות בדירה תעשה זאת ברמה גבוהה? והאם זו חברה שיכולה לבדוק כל מה שתבדקו בדירה? ברוב המקרים בדיקת דירה לפני קנייה חייבת לכלול את בדיקת הצנרת, האיטום בדירה ועוד מערכות שונות. רצוי מאוד להזמין שירותי בדיקת דירה לפני קנייה שיכללו גם את כל הבדיקות ההנדסיות הנדרשות. אתם לא רוצים, חלילה, לקנות דירה שלא תהיה יציבה ושלא תעמוד בתנאי מזג אוויר קיצוניים. כל עוד יבדקו עבורכם בצורה מקצועית את הדירה לפני שתיקנו אותה, תוכלו להשתמש באמת בדוח שתקבלו. כלומר, אם זו דירה מקבלן והדוח יפרט ליקויים שונים, תוכלו להחליט מה אתם עושים בנידון. למשל, תוכלו לוותר על קניית הדירה או לחילופין, לדרוש מהקבלן לבצע את כל התיקונים בנכס. 

האם בדיקת דירה עולה הרבה?

אם אתם רוצים שהמומחים יגיעו ויבדקו את הנכס שחשבתם לקנות, ברור שאתם רוצים לקבל שירות ברמה גבוהה. לא באמת תרצו לקבל שירות שלא יניח את הדעת או לא יתבצע על ידי הטובים ביותר. מצד שני, כמה תהיו מוכנים לשלם על השירות הזה? והאם, כאשר אתם פונים אל חברה מובילה בתחום הזה, זה אומר שעליכם לשלם סכום מופקע? האמת היא, שבתחום הזה כדאי לעשות השוואת מחירים. ממש כפי שיש היום הרבה חברות שמבצעות בדקת בית, יש גם קשת מחירים מאוד גדולה ורחבה. בדקו מראש כמה אתם עומדים לשלם ומה בדיוק כוללים שירותי בדק הבית. האם יבדקו עבורכם את כל מערכות הדירה? שווה להשקיע בעניין הזה כי כך תוכלו להמשיך עם רכישת הדירה בראש שקט, אז למה לחשוב פעמיים? 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ארונות בגדים – מה צריך לדעת לפני שקונים?
שיקולים כמו גודל הארון, סוג הדלת והעיצוב שלו אמורים להשפיע באופן מכריע על הבחירה שלכם לרכישת ארונות...
קרא עוד »
מאי 18, 2021
מהם ימי ספירת העומר ולמה חשוב לשמור אותם?
ימי ספירת העומר, חשובים עבור רבים, בין אם מדובר בדתיים, שומרי מסורת, ואפילו אנשים המנהלים אורח חיים...
קרא עוד »
מאי 23, 2019
איך תתאימי לעצמך קרם לחות
במזג האוויר הישראלי, קרם לחות זה בכלל לא מוצר מותרות. זהו מוצר חובה, אבל לא כל סוג של קרם לחות יתאים לכל...
קרא עוד »
אפר 23, 2022