למה חשוב לאמץ בעלי חיים ולא לקנות

מי שמעוניין בכלב לביתו, עדיף שיאמץ כלב ולא ירכוש. יש לכך כמה סיבות הגיוניות ומהותיות.

כלבים לרכישה 

הכלבים שמיועדים לרכישה הם כלבים שלמעשה הוזמנו לצורך כך. אנשים רבים מבצעים הרבעה של כלבים, במיוחד אם מדובר בכלבים יפהפיים מזנים נדירים או בעלי אילן יוחסין ייחודי.

הם מתאמים בין שני בעלי כלבים, לבצע הרבעה יזומה ובעסקה הזו, הכלבה ממליטה כמה כלבים והם מיועדים למכירה. ברוב המקרים הבעלים של הכלב וגם הבעלים של הכלבה, מקבלים נתח מהמכירה. 

העלות שדורשים בעלי הגורים עבור הכלבים הללו היא מאד גבוהה, מדובר במאות ואף באלפי שקלים. ברגע שאנשים רבים מעדיפים לאמץ והם לא רוכשים כלבים, התעשייה הזו לאט לאט נעצרת ודועכת. אם הם לא מצליחים למכור, הם גם יצמצמו משמעותית את עסקאות ההרבעה.

כלבים לאימוץ 

כלבים לאימוץ הם ברוב המקרים כלבים שכבר שהו בבית מסוים ועקב סיבות שונות הם כבר לא שם. אך הם קיבלו חינוך ביתי עם מלונה לכלב כמו שצריך, ולכן מודעים מה זו חמימות משפחתית והם מאד רוצים לשוב ולהיות חלק מהמשפחה.

יש מצבים רבים שבהם הכלבים ננטשים מסיבות שונות עד שמישהו מוצא אותם מרחם עליהם ומעביר אותם לאחת הכלביות של העמותות המוכרות, כדי שימצאו עבור כל אחד מהם בית חם.

כלבים שלא יימצא עבורם בית תוך פרק זמן מסוים עלולים לסיים את חייהם בכלביה ולכן נעשים בשנים האחרונות מאמצים גדולים כדי לדרבן את הציבור לאמץ כלב לשמחתם הגדולה של בני הבית, להקנות ערכים לילדים של תרומה לחברה וסיוע לבעלי חיים נזקקים שרק מבקשים קצת מזון לכלב והרבה אהבה, כדי להעניק להם חיים מאושרים באווירה משפחתית.

מעבר לכך, העלות של אימוץ כלב היא מינורית וזולה באופן משמעותי ביותר מקניה. 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו