כאבי גב

כאבי גב הן תופעה שכיחה. הם עלולים להקשות עליך לעבוד ולחיות את חייך הרגילים. ישנן סיבות רבות לכאבי גב, החל ממתיחה פשוטה של ​​שרירים ועד למקרי חירום רפואיים חמורים יותר. אצל חלק מהאנשים כאבי גם יצליחו לחלוף ללא כדור לטיפול בכאבי גב תחתון למשל, או תרופות אחרות וכן טיפולים אחרים אבל החלק השני שאינו בר מזל כל כך יזדקק לטיפול. במקרים מסוימים, כאבי גב יכולים להפוך לכרוניים (לטווח ארוך). אם יש לך כאבי גב חריפים שמשפיעים על חייך, ישנן תרופות שיכולות לעזור. תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות עשויות לעזור לאנשים להתמודד עם כאבי גב.

מה הוא כאב גב

כאב בגב יכול להיות כאב מעצבן, חד, שמגביל את התנועה שלך ויכול להיות בלתי נסבל.. כאבי גב הם הסיבה השנייה בשכיחותה לכך שאנשים מבקרים את הרופאים שלהם (ממש אחרי הצטננות). 

אלו סוגים של כאבי גב קיימים

כאבי גב נקבעים בדרכים שונות על ידי אנשי מקצוע. מיקום הכאב בגב יעזור לקבוע את הטיפול הנכון. כאבי גב מאבחנים משאלות כמו האם הכאב הוא קל, בינוני או חמור? האם הכאב הוא כאב רחב או כאב חד ודוקר, כמה זמן נמשך הכאב, ועוד. כאבי גב יהיו קשורים בדרך כלל למתיחה, פציעה, או כאב כרוני מתמשך.

הטיפול הנכון בכאבי גב

קיימות מגוון תרופות ללא מרשם שעשויות לסייע בשיכוך הכאבים. התרופות הנפוצות שבהם הן איבופרופן, נפרוקסן או פרצטמול. כדאי לבדוק גם מדבקות לכאבי גב תחתון עם רופא המשפחה.

האיברופן

הוא משכך כאבים לא סטרואידי העוזר במקרה ומדובר בדלקת. התרופה תקל על כאבים, נפיחות, או אדמומיות הנגרמות ממצב דלקתי. ניתן להשיגה ללא מרשם.

נפרוקסן

היא תרופה אנטי דלקתית שמיועדת להפחתה של כאבים, חום, דלקתיות. התרופה הוכחה כיעילה בסיוע עם כאבי גב תחתון.

פרצטמול

תרופה שמשמשת לטיפול בכאב גב קל עד בינוני. לתרופה יתרונות נוספים כמו טיפול בחום וכאב ראש. ניתן להישגה ללא מרשם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה חשוב לדעת כשיש בעיית נזילת מים בבית?
למרות שאף אחד מאיתנו לא רוצה לחשוב על המצב הזה, נזילות מים הן בפירוש חלק מהחיים של רבים מאיתנו. יכולות...
קרא עוד »
ינו 03, 2023
נגרים בתל אביב
היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שמעדיפים לרכוש לעצמם ריהוט מיוחד וייחודי. לא כולם מרגישים בנוח עם...
קרא עוד »
אפר 26, 2020
נעלי הוקה – כל מה שחשוב לדעת
נעלי הוקה הפכו לופולאריות במיוחד בקרב רצים רבים בכל רחבי העולם. מדובר על חברה צרפתית חדשה יחסית, אשר...
קרא עוד »
ינו 26, 2019