מי לא יכול לקבל משכנתא כיום?

מי לא יכול לקבל משכנתא כיום?

הלוואת משכנתא היא הלוואה משמעותית וחשובה עד מאוד. היא נועדה לאפשר לאדם שאין בידו סכומי כסף גדולים לבצע רכישות משמעותיות, וזאת באמצעות הלווה בנקאית גדולה. הלוואת משכנתא מתייחדת במאפיינים ייחודיים, והיא מהווה פתרון נהדר. למעשה כאשר מדובר על הלוואה בסדר גודל משמעותי לרוב ההלוואה תילקח בשיטת המשכנתא. מהות ההלוואה היא בהיות ההלוואה ניתנת תמורת משכון של נכס כביטחון לפירעון ההלוואה. לרוב לקוחות לוקחים משכנתא עבור רכישת נכס, שיפוצים, רכישת רכב וכדומה. המשכנתא אמנם כרוכה בעלויות בלתי מבוטלות. אבל הידיעה כי היא זו שמאפשרת את הרכישה מהווה גורם מדרבן שמציג את המשכנתא כפעולה נכונה וכדאית.

קראו גם על תנאי תשלום של מחיר למשתכן בלינק https://zochim.co.il/article/law/493

יכול או לא יכול לקבל משכנתא

לא תמיד קל לקבל הלוואות מהבנק. כי רק מי שיש לו תמונה כלכלית טובה, והוא נהנה מהכנסות מספיקות בהתאם למספר הנפשות שבמשפחה, יוכל לקבל משכנתא. במידה ומדובר על אדם שאין לו די הכנסות, הוא לא יוכל לקבל משכנתא. כמו כן מקרים בהם אנשים אינם מנהלים נכון את חשבון הבנק שלהם, והם מתמודדים עם חזרות של המחאות או הוראות קבע, התוצאה עשויה להיות סירוב לאישור משכנתא. לקוחות שלא יכולים לקבל משכנתאות עשויים להתמודד עם קושי מהותי לקראת רכישת נכס. כיוון שהם לא יכולים לרכוש את הנכס מההון העצמי שבידיהם, ומנגד – הבנק אינו מאשר להם את קבלת המשכנתא. מה שמביא למוגבלות של ממש וחוסר יכולת לבצע רכישת נכס.

להיוועץ עם מומחים

בכל מקרה בו לקוח מעוניין לקחת משכנתא כמו בקישור זה, ואילו הוא מסורב בבנק, יהיה נכון לבדוק אפשרויות שונות על מנת לקדם את התהליך, ולאפשר לו בכל זאת להוציא את המשכנתא. כיצד? באמצעות יועצי משכנתאות שמכירים היטב את השוק ואת הדרך לקבל אישור על משכנתא. הללו יכולים לבדוק היטב את התמונה הכלכלית ואת הזהות הבנקאית של הלקוח, ולנסות למצוא דרך לסייע לו לקבל את המשכנתא. הדבר עשוי להיות רווח בקרב מחוסרי דיור שמעוניינים לרכוש דירה במסגרת תכנית מחיר למשתכן. הון עצמי אין, וצריך לעבור את המשוכות בהצלחה כדי לקבל משכנתא.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מכונת כביסה עם מייבש: האם זה כדאי?
בשנים האחרונות אפשר לראות שלא מעט אנשים בוחרים לקנות מכונת כביסה עם מייבש. אתם בעצמכם מחפשים היום שני...
קרא עוד »
מאי 11, 2022
שבת חתן חתונה
אין דבר מרגש יותר מחתונה, ככה לפחות אנחנו חושבים. אנחנו מאמינים כי יש משהו בחיבור הזה, בקשר המיוחד הזה...
קרא עוד »
מרץ 26, 2022
כל מה שרציתם לדעת על החלמה מניתוח אף
ניתוח אף נמנה ללא ספק עם כל הניתוחים הפלסטיים השכיחים ביותר כיום. אז במידה וגם אתם חושבים לנתח את האף...
קרא עוד »
יול 22, 2020